1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кое е вашето хоби?

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Хоби. Бесмислица. Не постои такво нешто.
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266

  И јас се мислев едно време да се оддадам на поривот за плетење ама не бидна...
   
  На Big Berta и Lena им се допаѓа ова.
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Многу е лесно,нема некоја филозофија.
  За сега знам само една шема(една плетка),
  но и останатите не биле комплицирани.Пробај.
   
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266

  [​IMG]
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396

  :D Баш пред некој ден му викав на дечко ми дека сакам да плетам. Ме изгледа бледо, ме праша да не се осеќам запоставена од негова страна и продолжи да си го гледа филмот. А, озбилно мислев бе, да си исплетам шалче, пончо или сл.
  Може малку глупо прашање, ама да не има туторијали бе за плетење? :|
   
 6. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Има на youtube,побарај.
  Ако не најдеш ќе направам едно видео и ќе го постирам овде :D
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  фотографирање
  сликање
  изработки од песок и сол
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Special

  Special Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 август 2013
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  19
  Филм,посета до кај баба дедо,мало разгалување на миленичињава и то е то :)
   
 9. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Измеѓу останатото..
  Ја склопив 1000 делови..:biggrin

  image.jpg
   
  На malo, JaMi, BlackTulip и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  плетење, моментално плетам шалчиња за другарките да ги изненадам :giggle
   
  На malo и JaMi им се допаѓа ова.

Сподели: