1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кое е вашето хоби?

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Какви книги?
   
 2. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  128
  Најчесто средувам по дома бидејќи најмалку време имам за тоа , пијам кафе и се шетам онака бесцелно низ град :)
   
 3. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Слушање и откривање на нова музика, гледање review-а за автомобили.
   
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Возам ролери кога нема снег,возам точак,читам,собирам салфетки,собирам шекерчиња,го шетам кучето
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,736
  Допаѓања:
  767
  Od se po nesto,sportot pred se,patuvanje nekoe i sitnici koj me ispolnuvaat ! :cool:
   
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Ако под хоби се подразбира нешто што се прави во слободно време, кое јас воопшто и го немам, а треба да се опуштам тоа е депилирање.
  Кога ќе се фатам со депилаторчето стакло сум секаде. Не одзема многу време, во меѓувреме можам да слушам музика и да дремам на социјални мрежи и да глумам зафатена, како што глумат пола од луѓето денес, а не знаат што е навистина да си зафатен. Работите по 8 часа, после тоа доаѓате дома одмарате и цел ден слободни.
  Јас доаѓам дома после 7 часа на факултет и ми требаат 10 часа за учење. Па ми викаат после зафатени биле, уморни. Хоби сум немала никогаш. Спортски тип не сум. Од мала кога ги гледав тетка ми и мајка ми како се шминкаат сакав да се шминкам. Нема поубаво нешто, ем зголемува самодоверба ем е забавно и релаксира.
  Кога треба да одам некаде демек на патување тоа ми е најстресно.
  Само шминкање, средување и дотерување, од тоа подобро хоби за мене нема :wub(star).
   
 7. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  132
  Долго пешачење,читање списание/книга,гледање некој филм.
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,810
  Допаѓања:
  910

  Bookbinding - апсолутно ме опушта и исполнува сето тоа заморување и концентрација...
  Се заразив гледајќи како работи еден пријател...
  Нему некако повеќе му оди накај профи, мене само хоби.
   
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,628
  Допаѓања:
  5,707
  Крстозбор :zelen
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Пеење и трчање.
   

Сподели: