Кое е вашето хоби?

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Најчесто средувам по дома бидејќи најмалку време имам за тоа , пијам кафе и се шетам онака бесцелно низ град :)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Возам ролери кога нема снег,возам точак,читам,собирам салфетки,собирам шекерчиња,го шетам кучето
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Ако под хоби се подразбира нешто што се прави во слободно време, кое јас воопшто и го немам, а треба да се опуштам тоа е депилирање.
Кога ќе се фатам со депилаторчето стакло сум секаде. Не одзема многу време, во меѓувреме можам да слушам музика и да дремам на социјални мрежи и да глумам зафатена, како што глумат пола од луѓето денес, а не знаат што е навистина да си зафатен. Работите по 8 часа, после тоа доаѓате дома одмарате и цел ден слободни.
Јас доаѓам дома после 7 часа на факултет и ми требаат 10 часа за учење. Па ми викаат после зафатени биле, уморни. Хоби сум немала никогаш. Спортски тип не сум. Од мала кога ги гледав тетка ми и мајка ми како се шминкаат сакав да се шминкам. Нема поубаво нешто, ем зголемува самодоверба ем е забавно и релаксира.
Кога треба да одам некаде демек на патување тоа ми е најстресно.
Само шминкање, средување и дотерување, од тоа подобро хоби за мене нема :wub(star).
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Долго пешачење,читање списание/книга,гледање некој филм.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com

Bookbinding - апсолутно ме опушта и исполнува сето тоа заморување и концентрација...
Се заразив гледајќи како работи еден пријател...
Нему некако повеќе му оди накај профи, мене само хоби.