1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каква маскара користите? (препораки и совети)

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. iva89

  iva89 Полноправен Член

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  75
  Ja користам на Goldenrose и задоволна сум, имам користено и на Aura и таа е супер.
   
 2. Fiona

  Fiona Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  17
  Oriflame wonder lash mascara. Ги издолжува и не ги слепува трепките.

  [​IMG]
   
 3. Ivance

  Ivance Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  5
  Max Factor 2000 Calories. И не ја менувам веќе за ништо на светов.
   
  На melpomena, street_chic и JaMi им се допаѓа ова.
 4. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541


  истата :) презадоволна сум
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Што им праи на трепките? Дај кажи ни некоја финта и на нас :)
   
 6. Стефанија

  Стефанија Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  233
  Презадоволна сум од оваа :)
  3-d-mascara-tusz-golden-rose2.jpg
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Моментално оваа задоволна сум[​IMG]
   
 8. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  max-factor-2000-calorie-dramatic-volume-mascara-black.jpg
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  До пред некој месец ја користев оваа. Искрено бев задоволна, кога ми се потроши не можев да ја најдам во Скопје, па морав да земам друга.
  images (1).jpg
  Сега ја користам оваа и супер е, баш ги прави долги и густи трепките.
  images.jpg
   
 10. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079

Сподели: