1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каква маскара користите? (препораки и совети)

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

1. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Ги имам розевата на голден роуз, една како на Anastasija од која не сум многу задоволна и Very me.
    Вери ми ми ги издолжува доста трепките, помалку им дава волумен, кога ги навиткам трепките уште поубаво ми ги прави.

Розевата на голден роуз дава мнгу природен и денски изглед на трепките, не се размачкува и не се растекува, последниве каректеристики ги има и Very me.

На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mila Kunis

Mila Kunis Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,279
    Допаѓања:
    3,527
    Девојки јас да ви кажам која сака трепки со волумен ,многу сум задоволна од оваа маскара на Еssence, пред некое време си ја купив и многу сум задоволна.А и не е нешто скапа,до кај 200 ден е.

На street_chic му/ѝ се допаѓа ова.
  3. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    На street_chic му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Odette

Odette Истакнат Член

Зачленет на:
    6 јули 2013
    Мислења:
    25
    Допаѓања:
    7
    Мојата нова љубов. (wasntme)
    Малку потешко се отстранува, но си ја купив течноста за вадење на шминката од очите на Bourjois, па ок е.
    Не би да ја менувам во скоро време, убаво ми е да правам промаја со трепкиве. :biggrin

5. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Пред некоја недела ја видов во една парфимерија само што ја беа донеле, ај ако сакаш кажи ми какви ги прави трепките. Ми треба нова маскара па се мислам каква да купам.

6. Odette

Odette Истакнат Член

Зачленет на:
    6 јули 2013
    Мислења:
    25
    Допаѓања:
    7
    Сара, не знам дали имаш користено маскарни на Мејбилин, но оваа ќе да им е најдобра, онака како за нов производ.
    Со еден слој ги прави доста подолги, а со минимален број потези добиваш трепки како лепеза. Дава убав волумен, а за тоа дали ги витка или не, не би знаела да ти кажам затоа што јас имам природно навиткани трепки. Убава е, за таа пристојна цена од 300 и некој денар добиваш прилично многу. Четчето е гумено, не знам колку си љубител на маскарите со гумени четки - јас воопшто не ги сакав, но за оваа правам исклучок. (wasntme)

7. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Со гумени четки ми се омилени, досега не сум користела на мејбилин и се двоумам помеѓу оваа маскара и она The Falsie. Ја имаш користено таа?

8. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Oваа ја купив денес, трепките вака никоја маскара ми ги нема направено, си вреди за парите. Ако се сликам ќе прикачам слика и овде.

9. Odette

Odette Истакнат Член

Зачленет на:
    6 јули 2013
    Мислења:
    25
    Допаѓања:
    7
    Не си погрешила, супер избор е и Falsies. Сите маскари им се добри, немаат утка. (y)

На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Strumfeta

Strumfeta Полноправен Член

Зачленет на:
    20 јуни 2013
    Мислења:
    57
    Допаѓања:
    91
    Долго време користев маскара на Max Factor и бев задоволна, но после одненадеж ми текна ај да ја пробам и на Bourjois и можам да ви кажам дека сум презадоволна. Конкретно ги имав овие две пробано:
    [​IMG] [​IMG]
    Значи првата за издолжени и изразито црни трепки, втората за волумен, и двете се топ. И пошто јас знам често да менувам, испробувам, експериментирам, претходната недела си ја купив оваа на Manhattan
    Многу убави ми ги прави трепките, ептен ми ги издолжува :sreken
    Значи секоја од овие топло ви ја препорачувам, нема да згрешите било која да ја земете (зависи нели од тоа за каков тип на трепки ке ви биде) :*

На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: