Каква маскара користите? (препораки и совети)

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Ги имам розевата на голден роуз, една како на Anastasija од која не сум многу задоволна и Very me.
Вери ми ми ги издолжува доста трепките, помалку им дава волумен, кога ги навиткам трепките уште поубаво ми ги прави.

Розевата на голден роуз дава мнгу природен и денски изглед на трепките, не се размачкува и не се растекува, последниве каректеристики ги има и Very me.
 
  • Like
Реакции: Gemini

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Девојки јас да ви кажам која сака трепки со волумен ,многу сум задоволна од оваа маскара на Еssence, пред некое време си ја купив и многу сум задоволна.А и не е нешто скапа,до кај 200 ден е.
 
  • Like
Реакции: street_chic

Odette

Истакнат Член
6 јули 2013
25
7
303
Скопје
Мојата нова љубов. (wasntme)
Малку потешко се отстранува, но си ја купив течноста за вадење на шминката од очите на Bourjois, па ок е.
Не би да ја менувам во скоро време, убаво ми е да правам промаја со трепкиве. :biggrin
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Мојата нова љубов. (wasntme)
Малку потешко се отстранува, но си ја купив течноста за вадење на шминката од очите на Bourjois, па ок е.
Не би да ја менувам во скоро време, убаво ми е да правам промаја со трепкиве. :biggrin
Пред некоја недела ја видов во една парфимерија само што ја беа донеле, ај ако сакаш кажи ми какви ги прави трепките. Ми треба нова маскара па се мислам каква да купам.
 

Odette

Истакнат Член
6 јули 2013
25
7
303
Скопје
Пред некоја недела ја видов во една парфимерија само што ја беа донеле, ај ако сакаш кажи ми какви ги прави трепките. Ми треба нова маскара па се мислам каква да купам.
Сара, не знам дали имаш користено маскарни на Мејбилин, но оваа ќе да им е најдобра, онака како за нов производ.
Со еден слој ги прави доста подолги, а со минимален број потези добиваш трепки како лепеза. Дава убав волумен, а за тоа дали ги витка или не, не би знаела да ти кажам затоа што јас имам природно навиткани трепки. Убава е, за таа пристојна цена од 300 и некој денар добиваш прилично многу. Четчето е гумено, не знам колку си љубител на маскарите со гумени четки - јас воопшто не ги сакав, но за оваа правам исклучок. (wasntme)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Сара, не знам дали имаш користено маскарни на Мејбилин, но оваа ќе да им е најдобра, онака како за нов производ.
Со еден слој ги прави доста подолги, а со минимален број потези добиваш трепки како лепеза. Дава убав волумен, а за тоа дали ги витка или не, не би знаела да ти кажам затоа што јас имам природно навиткани трепки. Убава е, за таа пристојна цена од 300 и некој денар добиваш прилично многу. Четчето е гумено, не знам колку си љубител на маскарите со гумени четки - јас воопшто не ги сакав, но за оваа правам исклучок. (wasntme)
Со гумени четки ми се омилени, досега не сум користела на мејбилин и се двоумам помеѓу оваа маскара и она The Falsie. Ја имаш користено таа?
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Oваа ја купив денес, трепките вака никоја маскара ми ги нема направено, си вреди за парите. Ако се сликам ќе прикачам слика и овде.

 

Odette

Истакнат Член
6 јули 2013
25
7
303
Скопје
Не си погрешила, супер избор е и Falsies. Сите маскари им се добри, немаат утка. (y)
 
  • Like
Реакции: Selma

Strumfeta

Полноправен Член
20 јуни 2013
57
91
18
Долго време користев маскара на Max Factor и бев задоволна, но после одненадеж ми текна ај да ја пробам и на Bourjois и можам да ви кажам дека сум презадоволна. Конкретно ги имав овие две пробано:

Значи првата за издолжени и изразито црни трепки, втората за волумен, и двете се топ. И пошто јас знам често да менувам, испробувам, експериментирам, претходната недела си ја купив оваа на Manhattan

Многу убави ми ги прави трепките, ептен ми ги издолжува :sreken
Значи секоја од овие топло ви ја препорачувам, нема да згрешите било која да ја земете (зависи нели од тоа за каков тип на трепки ке ви биде) :*
 
  • Like
Реакции: Tantara