Каква маскара користите? (препораки и совети)

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
Девојки, каква маскара користите? И колку сте задоволни?
Јас моментално ја користам од Гош, за волумен, 420 денари е, и од Есенс, со 2 четкички, една за волумен, и една за издолжување на трепки, која не беше воопшто скапа, 209 денари.
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
Па, најубаво да ти кажам. Нежна шминка, најубаво нешто. И јас обично така.
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Alex M.

Староседелец
17 февруари 2012
328
523
693
London,UK
Оваа ја користам, убаво ми ги прави трепките. Супер е за 100ден. Јас од шминка само маскара, лабело и сјај користам.
Истава и јас ја користам ем ефтина ем супер ги прави трепките:)
 
  • Like
Реакции: Selma, Dee Dee and Marrie

Dee Dee

Истакнат Член
Оваа ја користам, убаво ми ги прави трепките. Супер е за 100ден. Јас од шминка само маскара, лабело и сјај користам.
И ја имам ваква..Супер ми е .. Имам и една од Авон Super Shock .. Задоволна сум и од двете..Инаку и ја не се шминкам многу..Креон,маскара,сјај..А така за родендени или нешто ако има посевно ставам кафеава или сива шминка..Други бои ретко користам..Што по природно толку поубаво! :)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Sarah а маскарата дава волумен на трепките или не? Под итно ми треба маскара за волумен на трепки. Со една од Орифлејм се зезнав, моментално користам една на Есенс, добра е ама и таа е готова веќе. Утре сакам да нарачам друга од Орифлејм, ама ако оваа дава волумен можда и би ја пробала.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Sarah а маскарата дава волумен на трепките или не? Под итно ми треба маскара за волумен на трепки. Со една од Орифлејм се зезнав, моментално користам една на Есенс ама и таа е готова веќе. Утре сакам да нарачам друга од Орифлејм, ама ако оваа дава волумен можда и би ја пробала.
Па дава, јас сум многу задоволна. И да ја купиш ако не ти се допага нема да жалиш на напарите. Читав на нет дека црвената била подобра, да не те излажам таа ја нема користено.