Каква маскара користите? (препораки и совети)

Pisces

Истакнат Член
4 јули 2016
35
40
128
На седмо небо
essence-forbidden-volume-mascara.jpg
Моментално оваа од essence,водоотпорна е затоа се зафркнав што ја земав,многу тешко се вади,буквално ќе ги откорнете трепките :mad не е секојдневна..
 

Swatkata

Староседелец
26 јуни 2014
49
16
1,008
Maybelline воодотпорна е.
Добар волумен дава на трепките но многу тешко се вади
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Maybelline воодотпорна е.
Добар волумен дава на трепките но многу тешко се вади

Воопшто не се вади тешко, со сатва влажните марамчиња за остранување на шминка што се пред да си го измиеш лицето, ќе поминеш со нив, ќе си го избришеш лицето, до 30 ден се во ДМ, имаш внатре 25, Обично по 4 си купувам и си имам. Лично кога ме мрзи навечер или наутро да си го измијам лицето од шминка, со нив ја остранувам само и толку или кокос-маслото. :) Веднаш искача.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Swatkata

kikicat

Нов член
17 декември 2017
1
0
1
Нај омилена маскара ми е:
L’Oreal-Paris-Volume-Million-Lashes-So-Couture-Mascara.png
Предобра е во секој поглед, дава на волумен и должина, не се размачкува и не ги слепува трепките.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Пошто периодов не се шминкам баш, најубаво ми е гелчето за веѓи на Есенс да го користам како маскара.
Ги нагласува сосема доволно, а делува далеку поприродно и поубаво.
Башка што не ги слепува и многу лесно се трга отпосле со памукче или се измива со пена.
53452582c4d6e6bfa8ceee2652e0dd2e.jpg

Станува збор за овие. Башка што се некои смешни 200 денари, а траат долго.