1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каква маскара користите? (препораки и совети)

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. dalmatian

  dalmatian Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 март 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  12
  Презадоволна сум од оваа. Дава волумен и ги издолжува трепките.. Околу 400 ден. е ,не е ефтина ама вреди за тие пари :)
   

  Прикачени податотеки:

  • P1190615.jpg
   P1190615.jpg
   Големина на датотека:
   61 KB
   Прегледи:
   7
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Yvette

  Yvette Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 јануари 2014
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  276
  [​IMG]
  Ваква моментално. Сакам маскара со гумена четка. Другите ми ги лепат трепките една за друга и катастрофа делува. Стварно е малку солена цената, ама задоволна сум.
   
 3. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  презадоволна сум од оваа маскара, ги разделува убаво влакненцата и им дава убава форма. Веќе долго време ја користам и не ја менувам...
  667014.jpg
   
 4. Marijaaa

  Marijaaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  30 мај 2015
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  116
  Rocket маскара од Maybelline, презадоволна сум
   
 5. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  LUXE од авон :)
   
 6. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Мојата прва маскара!Презадоволна бев кога ја купив,ама на секое купување купувам различна,така што ќе издвојам уште неколку што ги користев или што уште ги користам.
  [​IMG]
  [​IMG]

  И оваа на Maybelline ми е преубава.Би ја ставила на второ место од сите што сум ги користела.
  [​IMG]

  А за Victoria's Secret немам зборови!Најзадоволна сум од оваа маскара!Victoria's Secret,ЗАКОН СТЕ!
  Најнезадволна сум од таа на Орифлејм,не ми текнува како се викаше.
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Нема подобра. Од ко се шминкам само оваа ја користам и не би ја менувала.. Нема затестени трепки и мн лесно се чисти :)
   
 8. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Од каде ја купуваш?
   
 9. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Парфимерија .. :)
   
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Rimmel volume colourist ми се допаѓа четчето, тенко е со ситни четчиња и одлично ги раздвојува моите густи долги трепки и им дава волумен.
  Најдобра маскара што сум ја користела е од Буржуа, twist up volume, четчето се врти, прво нанесувате еден слој, го вртите и со тоа се овозможува виткање на трепките. Долги, драматични преубави, само пофални зборови за маскарата.
   

Сподели: