Каква маскара користите? (препораки и совети)

dalmatian

Полноправен Член
2 март 2014
50
12
8
Презадоволна сум од оваа. Дава волумен и ги издолжува трепките.. Околу 400 ден. е ,не е ефтина ама вреди за тие пари :)
 

Прикачувања

  • P1190615.jpg
    P1190615.jpg
    61 KB · Прегледи: 7
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Yvette

Истакнат Член
26 јануари 2014
144
276
73
images

Ваква моментално. Сакам маскара со гумена четка. Другите ми ги лепат трепките една за друга и катастрофа делува. Стварно е малку солена цената, ама задоволна сум.
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
презадоволна сум од оваа маскара, ги разделува убаво влакненцата и им дава убава форма. Веќе долго време ја користам и не ја менувам...
667014.jpg
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Мојата прва маскара!Презадоволна бев кога ја купив,ама на секое купување купувам различна,така што ќе издвојам уште неколку што ги користев или што уште ги користам.
4550-04d84c1f-432.jpg

08b12cae23c3e8510e18b703e47c97c2.jpg


И оваа на Maybelline ми е преубава.Би ја ставила на второ место од сите што сум ги користела.
img-thing


А за Victoria's Secret немам зборови!Најзадоволна сум од оваа маскара!Victoria's Secret,ЗАКОН СТЕ!
Најнезадволна сум од таа на Орифлејм,не ми текнува како се викаше.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Rimmel volume colourist ми се допаѓа четчето, тенко е со ситни четчиња и одлично ги раздвојува моите густи долги трепки и им дава волумен.
Најдобра маскара што сум ја користела е од Буржуа, twist up volume, четчето се врти, прво нанесувате еден слој, го вртите и со тоа се овозможува виткање на трепките. Долги, драматични преубави, само пофални зборови за маскарата.