Каква маскара користите? (препораки и совети)

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
C9094_Double_Extension.jpg
ја користам оваа,супер изгледа на трепки ги зголемува и згуснува но се рони под окото после некое време,затоа планирам да ја сменам.......
 

Lilo

Нов член
22 февруари 2012
11
4
3
Max Factor 2000 Calories. И не ја менувам веќе за ништо на светов. Имав некои „излети“ со друга марка на маскари, но не сум задоволна. Евентуално би ја заменила со Bourjois. Ништо друго освен овие две маскари не ги спасува моите глупи трепки...:trepka
Не е баш од најевтините маскарава, но има одлична текстура. Не ги залепува трепките воопшто, дава волумен, и окото го прави преубаво. (барем моето :showoff)
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
2.jpg
Ја земав оваа од Авон и преубава е , само ме нервира што маскарите од Авон многу брзо се сушат.
Avon-SuperShock-Liquid-Lip-Shine-Avon-SuperSHOCK-Max-Mascara-1.jpg
И оваа super shock max. Кога ќе ги дотрошам ќе си земам некоја од парфемерииве доста веќе ми се овие од авон и орифлејм -.-
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
essence_mascara_september_2011.png

Како првава имам јас - 2во1, а како втората има сестра ми и ептен сме задоволни :)
Ви ги препорачувам и маскарите од ArtDeco, MaxFactor, Avon.
a094dcb3d8.jpg

max_factor_beyond-length.jpg

avon_supershock.jpg
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Купив, пробав, се уверив. Сега ќе споделам:
и покрај тоа што ја чекав маскарата од Орифлејм, јас не сум јас ако не прикупам. Ја зедов оваа на Римел и екстра е.
дава супер волум и е предобра за оние со ретки трепки.
1704_Rimmel_glameye_day2night.jpg

Е сега, за таа од Орифлејм: првенствено најмногу ми се допаѓа четката. Ваквите четки се идеални и за волумен и за должина.
Од тука доаѓа и тоа дека маскарата ми одговара. Па сега си ги користам наизменично двете.:)
21647_1.png
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Јас ја користам оваа и сум задоволна но сепак сметам дека е многу поважно да знаеш да си ги направиш затоа што јас имам другарка која купува маскара за 100 ден. од пазарче и трепиките и изгледаат 100 пати поубави од моите ама тоа е тоа :p :)20362_1[1].png
 

Marija90

Нов член
11 март 2012
3
1
3
what-maria-loves.blogspot.com
Од Golden Rose ја користам таа две во едно, и за издолжување и за згуснување и супер ми е , а исто така многу сум задоволна од avon super full има мала четка али ептен ми ги издолжува трепките ( ептен ми се мали)