Дискусии за помалку познати групи и изведувачи

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
искрено да ти кажам ама ич не г исакам и смета мне ги бива за ништо .. и пред да ме нападниш со коментари дека сум хејтер како твоите истомисленици на јутјуб кети кажам неколку работи..
1 музикаат за моментот чинам м уе украдена а се фалаат како била нивно авторско дело .. Ке се потрудам и ке ја најдам оригиналната песна па спореди и кажими шо мислиш

2. Текстовите од песните премногу ме потсеќаат од песните од САРс. Сите тие пораки за љубов и мир и начинот на кој ги пренесуваат се тапа. Се гледа дека се обично копиранти ..
и 3 шо ке кажиш на првото и второто ?:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD and parvati

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
да си се надоврзам на муабето...
и шо демек овие се рапер или така нешто? можи се нешто друго ама сигурно рапери не се...Како прво ако носиш спуштени фармерки не значи дека си рапер. Значи дека си сељак. како второ додека сум кај изгледот како ли се вика тој со суканките се декларира како рапер а уствари суканките се обележје на една сосема друга култура и начин на живеење. Суканките се дел од растадаријанската и реге културата. Ова само м идокажува дека неси ја познава својата рап култура.. и да не должам многу ако овие со 3 песни шо ги слушаат девјчиња од 13 години, шо ме убедува дека ти немаш 23 колку шо ти пиши на профилот, заслужуваат тема тогаш јас ке напраам теми за сите оние шо имаат појке од 3 хитови а верувај има многу такви ..
и за крај да знаеш дека не е ништо лично само добро намерна пријателска сугестија да внимавате шо слушате и на кого верувате ..
поздрав и те шакушкам .. МВА (brokenheart)(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Јас само една песна знам
Парите се како жена , не те е*и најди смена
парите се како дрога, ќе те јаде бабарога
не значи дека си среќен со тоа што си богат
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Karcius
Progressive rock/jazz fusion бенд од Канада. Имаат издадено 4 албуми. Релативно нов бенд (од 2003-та) со доста свежина во нив, технички потковани, прогресивни несекојдневни хармонии кои изобилуваат со придружби од мелодиски линии. Препорачувам да се слушнат.

 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Rise Against
Овој панк рок бенд доаѓа од Чикаго и има зад себе 6 албуми: (2001) The Unraveling, (2003) Revolutions Per Minute, (2004) Siren Song of the Counter Culture, (2006) The Sufferer & the Witness, (2008) Appeal To Reason и (20110) Endgame.
Најомилена песна ми е Savior.​
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Solstice and annazac

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Parkway Drive се австралиски металкор бенд. Имаат 3 албуми: (2004) Don't Close Your Eyes, (2005) Killing With A Smile и (2007) Horizons, а четвртиот ќе им излезе оваа година.


Четвртиот албум е од 2010 и се вика Deep Blue, а петти албум треба да излезе годинава.
Мојата омилена од овој албум:​
 

Jesus

Истакнат Член
9 јули 2012
26
8
103
30
Anastasia (Македонски бенд )


Има уште многу но нека остане само Анастасиа ке постираме и понатаму
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Band Оf Horses е американски инди рок бенд од Сиетл, формиран во 2004та година од стана на Бен Бридвел.
До сега имаат издадено три албуми:
- Everything All The Time (2006)
- Cease To Begin (2007)
- Infinite Arms (2010)
Во исчекување е четвртиот Mirage Rock (2012) кој треба да излезе во Септември.

Јас за прв пат ги запознав во 2009та кога излезе видеото на шкотскиот велосипедист Дени Мекаскил во кое што ’’Тhe Funeral’’ на Band Оf Horses оди во позадина.



 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Deep Zone Project се бугарска хаус/електро група, основана во 1998 год. Групата заедно со DJ Balthazar настапува на Евросонг 2008 година со песната DJ, Take Me Away. Од 2011 год. тие се со нова вокалистка.

Еве го и нивниот моментален хит, кој растура моментално во Бугарија, а и во Македонија.






Официјалниот сајт: http://www.deepzoneproject.com/

Deep Zone Poster.jpg