1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дискусии за помалку познати групи и изведувачи

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 11 април 2012.

 1. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  искрено да ти кажам ама ич не г исакам и смета мне ги бива за ништо .. и пред да ме нападниш со коментари дека сум хејтер како твоите истомисленици на јутјуб кети кажам неколку работи..
  1 музикаат за моментот чинам м уе украдена а се фалаат како била нивно авторско дело .. Ке се потрудам и ке ја најдам оригиналната песна па спореди и кажими шо мислиш

  2. Текстовите од песните премногу ме потсеќаат од песните од САРс. Сите тие пораки за љубов и мир и начинот на кој ги пренесуваат се тапа. Се гледа дека се обично копиранти ..
  и 3 шо ке кажиш на првото и второто ?:)
   
  На Hip.Hop_MKD и parvati им се допаѓа ова.
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  да си се надоврзам на муабето...
  и шо демек овие се рапер или така нешто? можи се нешто друго ама сигурно рапери не се...Како прво ако носиш спуштени фармерки не значи дека си рапер. Значи дека си сељак. како второ додека сум кај изгледот како ли се вика тој со суканките се декларира како рапер а уствари суканките се обележје на една сосема друга култура и начин на живеење. Суканките се дел од растадаријанската и реге културата. Ова само м идокажува дека неси ја познава својата рап култура.. и да не должам многу ако овие со 3 песни шо ги слушаат девјчиња од 13 години, шо ме убедува дека ти немаш 23 колку шо ти пиши на профилот, заслужуваат тема тогаш јас ке напраам теми за сите оние шо имаат појке од 3 хитови а верувај има многу такви ..
  и за крај да знаеш дека не е ништо лично само добро намерна пријателска сугестија да внимавате шо слушате и на кого верувате ..
  поздрав и те шакушкам .. МВА (brokenheart)(inlove)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  :rolleyes:
  Кој се па овие....
   
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Јас само една песна знам
  Парите се како жена , не те е*и најди смена
  парите се како дрога, ќе те јаде бабарога
  не значи дека си среќен со тоа што си богат
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Karcius
  Progressive rock/jazz fusion бенд од Канада. Имаат издадено 4 албуми. Релативно нов бенд (од 2003-та) со доста свежина во нив, технички потковани, прогресивни несекојдневни хармонии кои изобилуваат со придружби од мелодиски линии. Препорачувам да се слушнат.   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Rise Against
  Овој панк рок бенд доаѓа од Чикаго и има зад себе 6 албуми: (2001) The Unraveling, (2003) Revolutions Per Minute, (2004) Siren Song of the Counter Culture, (2006) The Sufferer & the Witness, (2008) Appeal To Reason и (20110) Endgame.
  Најомилена песна ми е Savior.​
   
  На Solstice и annazac им се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Четвртиот албум е од 2010 и се вика Deep Blue, а петти албум треба да излезе годинава.
  Мојата омилена од овој албум:​
   
 8. Jesus

  Jesus Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јули 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  8
  Anastasia (Македонски бенд )  Има уште многу но нека остане само Анастасиа ке постираме и понатаму
   
 9. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Band Оf Horses е американски инди рок бенд од Сиетл, формиран во 2004та година од стана на Бен Бридвел.
  До сега имаат издадено три албуми:
  - Everything All The Time (2006)
  - Cease To Begin (2007)
  - Infinite Arms (2010)
  Во исчекување е четвртиот Mirage Rock (2012) кој треба да излезе во Септември.

  Јас за прв пат ги запознав во 2009та кога излезе видеото на шкотскиот велосипедист Дени Мекаскил во кое што ’’Тhe Funeral’’ на Band Оf Horses оди во позадина.

   
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Deep Zone Project се бугарска хаус/електро група, основана во 1998 год. Групата заедно со DJ Balthazar настапува на Евросонг 2008 година со песната DJ, Take Me Away. Од 2011 год. тие се со нова вокалистка.

  Еве го и нивниот моментален хит, кој растура моментално во Бугарија, а и во Македонија.  Официјалниот сајт: http://www.deepzoneproject.com/

  Deep Zone Poster.jpg
   

Сподели: