1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дискусии за помалку познати групи и изведувачи

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 11 април 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Nektar се прогресив рок бенд од Англија, но основан е 1969 во Хамбург, Германија. Нивната музика е класифицирана воглавно како прогресивен рок кој изобилува со психоделични моменти. Еве нешто од нив. Уживајте:)

   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Sleeping With Sirens
  Американски пост-кор бенд оформен во 2009, со 2 албума зад себе: (2010) With Ears To See, And Eyes To Hear и (2011) Lets Cheers To This.

   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Dali's Dilemma

  Прогресив бенд кој има издадено само еден албум. Еве нешто од нив.   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  We Came As Romans
  Post-hardcore/metalcore бенд од Мичиген. Имаат 2 албума: To plant a seed (2009) и Understanding what we've grown to be (2011).​
   
 5. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  ај нешто и ја да кажам
  Агора, пригресив метал бенд има само еден албум 2006 год.
  еве нешто


   
  На ГоспоТ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099

  Мала поправка, 2 албуми. Aghora[2000] и Formless[2006]
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Parkway Drive се австралиски металкор бенд. Имаат 3 албуми: (2004) Don't Close Your Eyes, (2005) Killing With A Smile и (2007) Horizons, а четвртиот ќе им излезе оваа година.

   
 8. LazyMonday

  LazyMonday Нов член

  Зачленет на:
  30 мај 2012
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  17
  Giant се хард рок бенд од Америка. Имаат издадено 4 студиски албуми (во 1989, 1992, 2001 и 2010). Стално ги слушам, а не познавам некој што слушнал за нив па затоа ги ставам во темава. Песната "i see you in my dreams" им е најпозната, ама мене лично оваа ми е хит.
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 9. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Tool > > Алтернативен/прогресив метал бенд
  Основан 1990 од тапанарот Дени Кери, Гитаристот Адам Џонс и вокалистот Мејнард Џејмс Кинан. Басист е Паул Д'амор кој подоцна во 1995 го заменува Џастин Кенселор.

  Мое омилено од нив   
  На 84 sk_Y ^_- и Solstice им се допаѓа ова.
 10. Ivona Kicevo

  Ivona Kicevo Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  27
  Жанр
  Hip Hop, RnB, Reggae

  Членови Skipi & Tyzee
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

   

Сподели: