Дискусии за помалку познати групи и изведувачи

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Nektar се прогресив рок бенд од Англија, но основан е 1969 во Хамбург, Германија. Нивната музика е класифицирана воглавно како прогресивен рок кој изобилува со психоделични моменти. Еве нешто од нив. Уживајте:) 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Dali's Dilemma

Прогресив бенд кој има издадено само еден албум. Еве нешто од нив.


 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
  • Like
Реакции: cakar_ulav

LazyMonday

Нов член
30 мај 2012
22
17
3
Giant се хард рок бенд од Америка. Имаат издадено 4 студиски албуми (во 1989, 1992, 2001 и 2010). Стално ги слушам, а не познавам некој што слушнал за нив па затоа ги ставам во темава. Песната "i see you in my dreams" им е најпозната, ама мене лично оваа ми е хит.
 
  • Like
Реакции: The_Mayor

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
Tool > > Алтернативен/прогресив метал бенд
Основан 1990 од тапанарот Дени Кери, Гитаристот Адам Џонс и вокалистот Мејнард Џејмс Кинан. Басист е Паул Д'амор кој подоцна во 1995 го заменува Џастин Кенселор.

Мое омилено од нив

 
  • Like
Реакции: 84 sk_Y ^_- and Solstice