1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дискусии за помалку познати групи и изведувачи

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 11 април 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Серебро се руска женска поп група од Москва. Беа претставници на Евросонг 2007 за Русија.

  Членови на групата:

  Elena Temnikova

  Olga Seryabkina

  Anastasia Karpova

  Нивниот најнов хит:  За нас машките да переме очи. :D

  artist_15216.jpg

  l.jpg
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Bohren & der Club of GoreГермански contemporary/ambiental jazz бенд. Имаат издадено седум студиски албуми, 3 EPs (Extendedn Play) и еден демо албум. Нивната музика е мрачна, атонална, со многу бавно темпо и понекогаш се јавуваат неартикулирани гласови, изобилува со неопределени звуци, но сепак не звучи толку одбивно како што изгледа и јас им се восхитувам како успеале да создадат такви хармонии со неодредени тонови. Моментално се четворица инструменталисти, но интересното за овие музичари е тоа што порано свиреле во HardCore бендови, за во 1992 да направат бенд за кој велат дека прави непријатен микс на амбиентален џез со музиката од Black Sabbath но спуштена за неколку степени и многу успорена. Еве нешто од нив, кој милува да експериментира со својот музички вкус слободно нека слушне.

   
 3. FranZ Ferdinand

  FranZ Ferdinand Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  113
  Bush е британска Рок група создадена во 1992,во 2002 бендод се распача но не дефинтивно,имат издадено 2 албума,но после 10години пауза бендод пак се собира за нов 3 албум..   
 4. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Кармин е дуо составено од Аmy Heidemann и Nick Noonan кои всушност се пар.
  Се прославија преку YouTube со нивните изведби на повеќе познати песни.
  Јас за групава дознав неодамна, имаат добри песни. :)   
 5. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Blind Melon
  Blind Melon е бенд кој доаѓа од Америка. Почнаа во 1989 година се до 1999, за потоа во 2006 повторно да се реоформат. Стилот може да се класифицира како гранџ, помешан со neo - psychedelic и фолк елементи. Имаат издадено 4 студиски албуми: Blind Melon (1992), Soup (1995), Nico (1996), For My Friends (2008).   
  На FranZ Ferdinand му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Еден од најдобрите инди бендови!


   
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Of Mice & Men

  Американски металкор бенд со 2 албуми зад себе: Of Mice & Men (2010) и The Flood (2011).
  Најомилена ми е Second and Sebring.


  tumblr_mdd4qroKdI1rogxado1_500.gif

   
 8. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
 9. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536

  За сите љубители на rockabilly,stoner metal,моторџиски рифови и цицки,Alabama Thunderpussy! :D
   
 10. radioactive

  radioactive Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 април 2013
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  39
  The Adolescents
  Американска панк рок група, во глобала претставници на hardcore punk. Бенд чиишто песни биле извор за иснспирација на повеќе панк бендови како Bad religion, The Offspring, Blink 182, но и на бенд како Red Hot Chili Peppers.

   

Сподели: