1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте истите како што се претставувате на интернет и надвор од него?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Hip.Hop_MKD, 21 февруари 2012.

 1. AnaMi

  AnaMi Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 октомври 2012
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  84
  Потпуно иста сум..и на нет и во живо....:wavespin
   
 2. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Јас сум јас,со малку помала доза на его и самодоверба која интернетот ми ја дава :)
   
  На Boyle и Roxelana им се допаѓа ова.
 3. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  позабегана верзија у живо :confused:
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Комај ист
  Осфен што у живо мељам како седам тастатуре да пишуеф у исто време : )
   
 5. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Иста и на нет и во живо :)
   
 6. radioactive

  radioactive Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 април 2013
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  39
  Иста и на интернет и лично :)
  (можеби естетски ме замислуваат по„невообичаено“ за разлика од тоа што сум)
   
 7. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Бетер сум во живо. (rain)
   
 8. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,321
  Допаѓања:
  3,003
  Не сум иста. На нет повеке зборам а иначе си молчам, тешко правам муабет.
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266

  Нели молчењето беше злато!?

  И во живо имаш аватар?!

  Инаку не знам како би можел некој да е ист во живо и на нет. Освен ако и во живо е софтвер и оди наоколу во вид на УСБ стик...
  Тоа што луѓето си прават ментал имиџис во главата за тоа како според нивните очекувања базирано на она шо го прочитале на нет од некој јузер - треба да делува во реалност.......е друга работа...
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Не сум, на пример не носам наметки вака врз лице, а и не сум баш многу љубител на дрангулии за на врат, а и кога ќе размислам ни оваа нијанса на плаво не ја сакам! :)
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: