Дали сте истите како што се претставувате на интернет и надвор од него?

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Комај ист
Осфен што у живо мељам како седам тастатуре да пишуеф у исто време : )
 

radioactive

Истакнат Член
14 април 2013
54
39
118
Иста и на интернет и лично :)
(можеби естетски ме замислуваат по„невообичаено“ за разлика од тоа што сум)
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,328
3,017
1,133
Не сум иста. На нет повеке зборам а иначе си молчам, тешко правам муабет.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Не сум иста. На нет повеке зборам а иначе си молчам, тешко правам муабет.

Нели молчењето беше злато!?

Потпуно иста сум..и на нет и во живо....:wavespin
И во живо имаш аватар?!

Инаку не знам како би можел некој да е ист во живо и на нет. Освен ако и во живо е софтвер и оди наоколу во вид на УСБ стик...
Тоа што луѓето си прават ментал имиџис во главата за тоа како според нивните очекувања базирано на она шо го прочитале на нет од некој јузер - треба да делува во реалност.......е друга работа...
 
  • Like
Реакции: Prashina

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Не сум, на пример не носам наметки вака врз лице, а и не сум баш многу љубител на дрангулии за на врат, а и кога ќе размислам ни оваа нијанса на плаво не ја сакам! :)
 
  • Like
Реакции: Outrider