1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте истите како што се претставувате на интернет и надвор од него?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Hip.Hop_MKD, 21 февруари 2012.

 1. toby2

  toby2 Полноправен Член

  Зачленет на:
  16 мај 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  21
  Па...горе доле да,ама за лево десно незнам баш.
   
 2. Keepitreal

  Keepitreal Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 мај 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  38
  90 посто сум, ми фали само тоа што надвор не можам да отерам упм некој во лице. Не дека немам му.а и дека ми е страв туку немам срце !
   
  На Mistery :) му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187
  Исти случај :D
   
  На Keepitreal му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Не. Во живо молчам. Прашајте ги тие што ме запознале :)
   
 5. Тој

  Тој Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  62
  Браво бе, сите сте исти..
  Сте го сфатиле прашањево на ниво како „дали навистина сте жена како што се претставувате или сте машко?“. Ретко да има некој до толку да се замара и да лаже, да се претставува како сосема различен човек.

  Секако другите треба да проценат тоа за вас, не можете вие. Без разлика дали намерно или несвесно, можете да давате различна слика на форум отколку во живо.

  На форум имате време да напишете, измените, размислите за било што, а во живо се` треба да се случува во моментот. Па сигурно во живо не сте толку спремни, не зборувате со толку добар речник како на форум.
  Во живо не се криете зад аватар кој може секогаш да дава погрешна слика за изгледот на човекот. А физичкиот изглед многу менува во живо.
  Во живо е многу различна комуникацијата од форум. Не се користат слики, анимации, смајлиња.
  Во живо тремата и срамот можат многу голема улога да играат кај вас
  Јас мислам дека никој не е ист како што е на форум или општо на интернет. Може само да се приметат малку сличности, но никогаш нема да бидат исти двете личности.
   
  На Boyle, melpomena и Хоуп* им се допаѓа ова.
 6. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  1. Речникот е тој, капацитетот е тој освен ако дома друг не ти ги пишува постовите. А џабе ти се сите предности тука, ако немаш капацитет да ги искористиш.
  2. За ова со аватарот да, стварно влијае во дел за сликата што се оформува за тебе, ама ако си човек кој тврди дека и тука и таму е сличен (не може ист се разбира) ќе си ставиш аватар кој до некаде те опишува (не мора да е секогаш за физички изглед, а и да е, ако си некоја помалку убава женска не можеш да ставиш аватар од мис на Индија, а кажуваш дека си иста секаде). Ете пример твојот аватар кажува дека си фан на Jason Statham и на Револвер, нема врска дека личиш на него :zelen
  3. Кој користи многу смајлиња, во живо повеќе се смее : )
  4. За срамот и тремата да, читав во една тема за молчаливи луѓе, пола од тука се изјасниле дека ако тука нон стоп пишуваат, се мешаат во дискусии, надвор цело време ќутат.

  И се согласувам дека сам не можеш да оцениш колку си ист тука и надвор од во случајов форумов.
   
  На Lena, existence, Тој и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  [​IMG]
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  Да......токму таква.
   
 9. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  исто, и ваму и таму...(y)
   
 10. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  не сум, тука сум малку поопуштена, а во живо многу сум ќутлива и повлечена
   

Сподели: