Дали сакате деца? | Црнобело Форум

Дали сакате деца?

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
33
Неготино
кој не сака деца,не ми е јасно
секако дека сакам-не е битно какви се битно здрави и живи да се,сега зборувам како баба ми(wasntme)
а на број исто не е битно,само да ги имам

еден мој другар на времето велеше-нека е здраво и живо не е битно какво е само стоејќи да моча (он пукнат за машко):rofl
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Не сум дечар,не сум некоја што ќе застани да си игра со некое детенце,или на улица да изглумам лудило кога ќе видам некое слатко бебенце.
Но тоа не значи дека не сакам деца.Нормално дека сакам да имам свои,па најверојатно тогаш ќе се променам. :)
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,351
3,041
1,133
Најубавото нешто што ми се случило во животот е добивањето на здраво дете. Немам поубава и посреќна случка досега.
Паметам и многу непроспиени ноќи, но се е тоа минливо и секој ден гледаш безусловна љубов која ти го исполнува домот.
Децата се подарок од Бога, ти го оплеменуваат животот , му даваат друга димензија. Стануваш човек кој многу повеќе се смее во денот, кој несебично се дава, кој се бори како лав за детето.И никој друг не ти е поблиску до срцето од детето, едноставно сите други се по него.
Мајчинството е најголемиот подарок за една жена. Тоа дава сила и насока на животот, се чувствуваш благословено.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and MoonFairy

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,235
2,326
1,153
Skopje
www.facebook.com
ја сум поголемо дете од децата кога сум со деца. Многу ги сакам, интересно и смешно ми е кога сум со нив. Само тие можат да те расположат. Сакам да имам свои деца и се надевам дека можам да имам.
 

Stance

Нов член
7 декември 2013
23
16
3
35
Децата се она што моментално она што најногу ме исполнува - БУКВАЛНО :rofl
Бремена сум со близначиња...(bravo)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: rain-bow and escape

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Да, сакам деца, многу...Сакам да имам 3. А и добро ми иде со нив.
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Не сум дечарка, ниту знам да играм деца, максимумот што него ќе му биде интересно со мене е саат хахаа
Сакам внучиња многу, сега едно е на пат и знам дека ќе ме стопи одма, за свои деца немам многу размислувано.