1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сакате деца?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од $3Я3|\||)&p&†Y, 1 јуни 2012.

 1. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Обожавам деца,мали,слатки и друштвени,секогаш успеваат да измамат насмевка на моето лице :D
   
 2. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  кој не сака деца,не ми е јасно
  секако дека сакам-не е битно какви се битно здрави и живи да се,сега зборувам како баба ми(wasntme)
  а на број исто не е битно,само да ги имам

  еден мој другар на времето велеше-нека е здраво и живо не е битно какво е само стоејќи да моча (он пукнат за машко):patos
   
  На The Tramp и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 3. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Не сум дечар,не сум некоја што ќе застани да си игра со некое детенце,или на улица да изглумам лудило кога ќе видам некое слатко бебенце.
  Но тоа не значи дека не сакам деца.Нормално дека сакам да имам свои,па најверојатно тогаш ќе се променам. :)
   
 4. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,016
  Најубавото нешто што ми се случило во животот е добивањето на здраво дете. Немам поубава и посреќна случка досега.
  Паметам и многу непроспиени ноќи, но се е тоа минливо и секој ден гледаш безусловна љубов која ти го исполнува домот.
  Децата се подарок од Бога, ти го оплеменуваат животот , му даваат друга димензија. Стануваш човек кој многу повеќе се смее во денот, кој несебично се дава, кој се бори како лав за детето.И никој друг не ти е поблиску до срцето од детето, едноставно сите други се по него.
  Мајчинството е најголемиот подарок за една жена. Тоа дава сила и насока на животот, се чувствуваш благословено.
   
  На parvati и MoonFairy им се допаѓа ова.
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  ја сум поголемо дете од децата кога сум со деца. Многу ги сакам, интересно и смешно ми е кога сум со нив. Само тие можат да те расположат. Сакам да имам свои деца и се надевам дека можам да имам.
   
  На antonio и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 6. Stance

  Stance Нов член

  Зачленет на:
  7 декември 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  16
  Децата се она што моментално она што најногу ме исполнува - БУКВАЛНО :rofl
  Бремена сум со близначиња...(bravo)
   
  На rain-bow и escape им се допаѓа ова.
 7. belabelina

  belabelina Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  25
 8. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Да, сакам деца, многу...Сакам да имам 3. А и добро ми иде со нив.
   
 9. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Не сум дечарка, ниту знам да играм деца, максимумот што него ќе му биде интересно со мене е саат хахаа
  Сакам внучиња многу, сега едно е на пат и знам дека ќе ме стопи одма, за свои деца немам многу размислувано.
   
 10. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Да,сакам да имам,се надевам дека тоа ќе се случи еден ден.
   

Сподели: