1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сакате деца?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од $3Я3|\||)&p&†Y, 1 јуни 2012.

 1. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  Премногу сакам, најмилото нешто на светот, повекето од братучедите ми се малечки и многу ги разгалувам, а понекогаш знаат да ме извадат од контрола и да цркам, ама јас сум крива. Повеке сакам машко дете, ке биде типче ипол се додека јас му купувам гардероба, дури и Сури Круз ке лета понего :giggle

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На parvati, Gemini, street_chic и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Да, сакам женски деца.. По 13-15 години :)
   
 3. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Лично јас, сеуште не сум спремен да имам мое дете.Од таа причина јас моментално не сакам деца.Бар не мои.
  А општо вака како појави, ги сакам тие мали лигави пинцури.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  јас несакам деца
   
  На LaJa5, Selma и Aaliyah им се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Па сакам, зошто да не. Какви се паднат, такви. :rofl Мушко - мушко, женско - женско, мелез - :besen
   
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Прочитав коментар кој викаше„А ако испаднат прости и грди“ како може човек така да гледа на сопствено дете?
  Па ви процветува цел живот бре луѓе кога ќе ги погледнете тие мали слаки очиња и знаете дека се дел од вас, дека во нив е ваш ген.

  Од секогаш сум сакал да имам деца. Ми се чини тоа ми беше единствената голема цел во животот. Да имам семејство - нешто што никогаш претходно сум го немал, и да имам деца, кои ќе имаат се‘ што јас сум немал.

  Кога ми се роди син ми пред една година и 2 месеци јас се расплакав од радост. Најубавиот ден во животот ми беше токму тој. Кога го видов од далеку.
  А кога ми дозволија да го имам во раце. Ми се чини тогаш се изгубив. Страв ми беше да ја помрднам раката. Беше толку нежно и „кршливо“ во мои раце што, два три месеци после тоа мене ми беше страв да го држам во раце.

  Ама секој момент со него ми беше уживање.
  Прочитав тука финансиски причини, прочитав и за станувањето, неспиењето.
  Не знаете колку е убаво кога знаете дека станувате сабајле за наработа и знаете зошто сте станале. Доаѓате дома и знаете дека некој ве чека. Легнувате да спиете и до ваш дишка малечко детенце.
  Нема... нема поубаво нешто од тоа да имаш свои деца...

  Еве за некој ден ме чека истата работа како ред 1 година со ќеркичката, и толку сум возбуден и среќен, може да се забележе од ова што сега го изнапишав.

  Имајте деца луѓе, зошто не можете да најдете нешто на светов што ќе ве исполнува повеќе. Сите што мислат обратно се во тешка заблуда.
   
  На Yvette, MoonFairy, Prashina и уште 11 други им се допаѓа ова.
 7. LoveDealer

  LoveDealer Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  563
  Преееееееемногу сакам деца тие се плод на љубов помеѓу партнерите (во поголем број на случаи). Децата се нешто најсвето според мене, не може една жена да добие поубав подарок од дете безразлика дали е машко или женско. Сакам да имам три деца никогаш не би оставила само едно дете да нема братче или сестриче со кого да се искара, да сподели радост, среќа, да добие помош, поддршка. Децата се најчистите суштества во секој поглед. Тие се благослов, благослов е и да гледате како вашиот "плод" расте, се развива, благослов е да го гледаш како се протнува и успева во животот. Сакам деца премногу.
   
  На smeker, WomanInRed, Foxboro и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Извинете ако е офтопик, ама пред една година ти се родила ќерка или син? Стварно сум збркан.
   
 9. LoveDealer

  LoveDealer Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  563
  Пред година и два месеци му се родил син, а сега чека ќеркичка. Сака да каже истата возбуда како пред една година кога му се родило синчето. Барем јас така сфатив
   
  На parvati и Lady* им се допаѓа ова.
 10. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Се извинувам јас сум напишал нејасно :)
  Пред Една година и два месеци ми се роди Син, а сега во неделата ми се роди Ќерка, а кажав дека ме чека истото со ќеркичката, бидејќи кога ќе се вратат од болница, со ќеркичката ќе си минувам цели ноќи без спиење :)

  Се надевам дека сега бев јасен.
   
  На Gemini и Lady* им се допаѓа ова.

Сподели: