1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сакате деца?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од $3Я3|\||)&p&†Y, 1 јуни 2012.

 1. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Ах, патем заборавив да ви кажам дека сега и јас чекам дете.
   
  На antonio и bonboonka им се допаѓа ова.
 2. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Еднаш, една важна личност во мојот живот ми рече: „Да сме свесни која е одговорноста да се биде родител, пред да станеме родители, 70% од нас ќе се откажат. Не поради себичност, туку поради страв.“
  Не го сфатив ова додека не ми се родија двете деца.
  Оној кој направил дете - не е секогаш татко, ниту онаа која родила дете, не е секогаш мајка.
  Татко и мајка, треба да бидат како туристички водичи. Со црвено знаменце да се подготвени своето дете да го водат низ непознатата територија наречена живот, а потоа да го приспособат, тоа само да оди, па по одредено време да го фати и тоа дете зеленото знаменце за да води други „туристи“.
  Малку забегав, поентата ми беше дека, пред да сакаш да имаш дете, треба 10 пати да размислиш дали си способен да имаш дете.
  - Секогаш сакав деца, сега имам деца, и сега се плашам, какви луѓе ќе направам од тие деца. Ако згрешам - нека изгорам, вика народната. Ако згрешам, ќе се убијам - викам јас.
   
  На Dorina и Lena им се допаѓа ова.
 3. bonboonka

  bonboonka Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2015
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  12
  Дете? наjубавото нешто што може да ти се случи нема поубаво веруваj:)
   
  На Fashion.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 4. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  1,113
  Да сакам деца и тоа премногу, плус дечкар сум обожавам да си играм и да ги гњавам и тоа премногу.
  Со господ напред да сме живи и здрави па се надевам дека ќе имам едно 3/4 дечиња. :D :)
   
  #94 antonio, 11 март 2015
  Последна промена од модератор: 11 март 2015
  На Dorina, violetmoon и bonboonka им се допаѓа ова.
 5. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  ДАА.
  Ко се бебиња најпојќе ги сакам :gus(happy)
   
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Моментално не, ме плаши помислата да бидам во брак со некој и да имам деца.
  Деца не сакам, од никогаш не сум сакала, ниту па тие мене ме сакале.
  Немам доволно развиени мајчински инстинкти. Можеби со вистинскиот човек ќе сакам :)
   
  На LaJa5 и antonio им се допаѓа ова.
 7. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Па и не е за со секоја особа да имаш деца.:rofl
   
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Нормално дека ДА , има ли нешто по убаво од тоа ?! ;)
   
  На Dorina, Headache и antonio им се допаѓа ова.
 9. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Несакам деца да имам,немам нерви ама мора,несакам сама да живеам
   
 10. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Многу сакам дечиња. Најубаво ми е кога ќе ми ги донесат внучињата и ги чуваме со дечкоми :showoff
  Кога викам внучињата се чувствувам како бабичка. Млада тетичка
   

Сподели: