1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сакате деца?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од $3Я3|\||)&p&†Y, 1 јуни 2012.

 1. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  брат да ти бидат живи и здрави........големи да ти пораснат.....;)
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y и Arkantos им се допаѓа ова.
 2. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  Whenyou have kids, you see life through different eyes. You feel love more deeply and are maybe a little more compassionate. It's inevitable that that would make its way into your songwriting.Dave Grohl

   
  На Emma.T, Saturnia, WomanInRed и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  Многу сакам деца, сакам да имам 3 или 4, што се вика - полна куќа. Само рано е уште, животот е пред мене. Со моите 18 години рано е да планирам семејство :D
   
 4. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Па може некои 2 мушки, мушкарчине, и двоицата јебачи!
   
 5. Препознатлива

  Препознатлива Истакнат Член

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  94
  Многу сакам деца и поради тоа и сакам да имам 4 деца по можност две машки и две женски. Ќе биде за некоја година, ќе биде здравје :D
   
  На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
 6. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Не сакам,обожавам да имам свое дете...can't wait :)
   
  На Bibi@ и WomanInRed им се допаѓа ова.
 7. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  ......абе како може некој да каже дека неке дете бидејки можело да испадне грдо и глупо.....па битно да е живо и здраво......да бидам онтопик и јас сакам деца..........здравје рано ми е уште.......:)
   
  На Препознатлива и WomanInRed им се допаѓа ова.
 8. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Сакам свое да имам ама не препаѓам по деца и не сум дечар , некој шо сака да си игра со нив да ги занимава и слично....незнам може ќе се промени тоа кај мене
   
 9. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Сакам as in општо во животов... Сега - неќам пошто немам услови за дете, ама ужасно многу сакам да имам и мајчинскиот инстинкт ми врие од пред 2 години, значи спремна сум и физички и психички, ги прочитав сите книги за бременост, пораѓање и деца и само се чека моментот на стабилизирање и почнуваме со формирање на семејство. Too much information people ама се инспирирав :rofl
   
 10. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Голема дечарка сум. Порадо би била во друштво на бебе или помало детенце отколку со некој возрасен. Сите помали деца во улицава ги израснав јас. Комшиите кога имаа некоја работа ми ги оставаа на час-два.
  И секогаш се замислувам каква би бил кога би имала свое дете. Дали и кон него би била стрплива како што сум сега со други дечиња :)
  Значи да, би сакала да имам деца. Не верувам дека постои некој кој не би сакал.
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: