Дали сакате деца?

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Ќе си фатеш паметна и убава и ти нели си паметен и убав и добро ќе си ги воспитате и така. :D
Ко ќе размислам подобро, убо е да се има, едно до две деца...ќе ги пуштам в продавница по кисела вода, спортска ќе ми плајкаат, аиихх со прст нема да мрднам :cool:
 
  • Like
Реакции: Selma

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
680
1,288
1,093
your nightmares....
ДЕЦААА... (drunk)
да ме будат ноќе со плач
да менувам пелени десет пати дневно
да ги хранам со млеко
да им го средувам нередот...
.
.
.
Уствари чекај... ако подобро размислам...САКАМ. Да сакам да имам деца. Убаво е чувството да знаеш дека си живеел со причина. Дека кога еден ден ќе го напуштиш светот ќе постои некој што сеуште ќе те споменува, ќе се сеќава на тебе.
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Децата се најголемото богатство. :) Се разбира дека сакам, посебно сакам да имам 3 дечиња :)
 
  • Like
Реакции: ZmajChe

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,839
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Децата се најголемото богатство. :) Се разбира дека сакам, посебно сакам да имам 3 дечиња :)
Зошто ме асоцира ова на проектот на владата- парична надомест за 3то дете.:zelen
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
нормално дека сакам.
дури е мало вака од спиење да станува

после кога ќе потпорасни слаткишшш

па после ко ќе си имам две :p

па ќе пораснат и едното ќе биди како ова (срценце)

другото ќе биди како ова...

.. значи обожавам деца, е сега погоре прочитав коментари кој не би сакал?
за жал познавам и такви, кои не сакаат ни туѓи па ни свои деца...
а јас едноставно кога минам на улица нема шанса да не задрам некое мало дете :D