1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ваша пијачка

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од MoonFairy, 19 март 2013.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Пепси.
   
 2. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  За домашна атмосфера претпочитувам узо или црно вино. Бело поретко, розе и оние благите не ми се по вкус.
  Во дискотека/кафич/бар нормално, нешто пожестоко затоа што така налагаат правилата :zelen
  Шала на страна, во едно кафуле си бендисав едно коктелче составено од бренди и некоја пијачка со кокос, ама како удира човече алал да му е на тој што го прави. Го засакав многу брендито, штета што на повеќето места на кои идат другариве нема па морам да пијам нешто друго.
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  Ред бул и водка
   
 4. Svetiot Duh

  Svetiot Duh Активен Член

  Зачленет на:
  15 август 2015
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  120
  Домашна ракија, 55 степени. :ninja
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,759
  Допаѓања:
  781
  Jamison ili Stock ;)
   
  На Lovely*-* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Ракија, пивце (посебно Даб или Лашко, пошто ми го зафркнаја вкусот на Скопското) и винце се разбира :).
   
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Водка, Јегер, Вино, Пелинковац, Узо, Мартини па тоа :D
   
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Ако се сметаат кафето и чајот како и густите сокови исто така и газираната вода за пијачка ондак тоа е тоа :)
   
  На Pica pica му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  692
  Коњак или бело вино
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  ако е домашно бело може...хехехе :zelen:zelen
  а пијачка омилена ми беше на времето коњакот...сеа искрено вино или вињак..
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: