1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ваша пијачка

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од MoonFairy, 19 март 2013.

 1. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  1,898
  Која е вашата пијачка, која ве карактеризира и одбележува? Пијачката што ја пиете секогаш кога сте излезени...онаа што е типична за вас?
  На пример, моја пијачка е бело мартини ...или бело вино...
  Ајде да ве слушнам “ пијаничиња“ :D
   
  На kizzo и Arkantos им се допаѓа ова.
 2. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Узо, Водка, Џин тоник, Мартини, Малибу, разни коктелчиња, текила, и ликерчиња некогаш
  ПИВО СКОПСКООООООООООО а и туборг може ако нема она првоно:)
  Црно, бело, црвено сортно вино...па може и несортно :)))

  Во принцип сум љубител на алкохол ама само во умерена доза.Не се пијаним. Немам некое посебно што ме одликува, зависи со кого сум, што јадем, како ми е расположението и ред други фактори.
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,649
  Допаѓања:
  5,728
  Коњак,шток,водка ама со кока кола,чисти не.
  Од вино сакам бело,ама во последно време и црвено знам да се напијам 1 чашка по ручек.
  Пиво не пијам воопшто,некако не ми оди.
   
 4. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Ретко пијам, а кога пијам сите се мои :giggle Нема некоја посебно што ја порачувам. Што ми дојде во моментот тоа :)
   
 5. Photographer

  Photographer Amoureux

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1,393
  Рум -Captain Morgan темен омилен...најчето тоа го пијам....исто така и вино црвено, немам омилено...пиво поретко...
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Имам 2 пијачки кои цело друштво знае дека ги обожавам и речиси ништо друго не пијам, а особено едната најредовно ја пијам, без разлика дали сум излезена во бар/кафич или надвор во парк. Тоа е:

  Captain Morgan spiced.jpg

  Јас бев таа што го донесе румот во друштво и сите знаат дека ми е омилен.
  Втора пијачка со која сум препознатлива и омилена ми е после СМ:

  Jagermeister.jpg

  И јегерот е моја работа во друштво и си го пијам од време на време, ама румот засегаш ќе ми биде на 1#. And everybody knows that ! [​IMG]
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Додека пиев омилен ми беше коњакот. Пиев без престан коњак...
  Сега омилен ми е цеден сок од лимон и портокал :patos
   
  На ZmajChe, MoonFairy и Photographer им се допаѓа ова.
 8. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Рум и пиво. Друго ништо не прифаќам.
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Мартини,Текила,Водка,Јегер и Вино
   
 10. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Увек кт ке искочу почну сс пиво и тој строго Туборг евентуално Скопско. После можемо да залиемо сс коњак, ракиичку и сл.
   

Сподели: