Ваша пијачка

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Која е вашата пијачка, која ве карактеризира и одбележува? Пијачката што ја пиете секогаш кога сте излезени...онаа што е типична за вас?
На пример, моја пијачка е бело мартини ...или бело вино...
Ајде да ве слушнам “ пијаничиња“ :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo and Arkantos

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Узо, Водка, Џин тоник, Мартини, Малибу, разни коктелчиња, текила, и ликерчиња некогаш
ПИВО СКОПСКООООООООООО а и туборг може ако нема она првоно:)
Црно, бело, црвено сортно вино...па може и несортно :)))

Во принцип сум љубител на алкохол ама само во умерена доза.Не се пијаним. Немам некое посебно што ме одликува, зависи со кого сум, што јадем, како ми е расположението и ред други фактори.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Коњак,шток,водка ама со кока кола,чисти не.
Од вино сакам бело,ама во последно време и црвено знам да се напијам 1 чашка по ручек.
Пиво не пијам воопшто,некако не ми оди.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Ретко пијам, а кога пијам сите се мои :giggle Нема некоја посебно што ја порачувам. Што ми дојде во моментот тоа :)
 

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
Рум -Captain Morgan темен омилен...најчето тоа го пијам....исто така и вино црвено, немам омилено...пиво поретко...
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Имам 2 пијачки кои цело друштво знае дека ги обожавам и речиси ништо друго не пијам, а особено едната најредовно ја пијам, без разлика дали сум излезена во бар/кафич или надвор во парк. Тоа е:

Captain Morgan spiced.jpg

Јас бев таа што го донесе румот во друштво и сите знаат дека ми е омилен.
Втора пијачка со која сум препознатлива и омилена ми е после СМ:

Jagermeister.jpg

И јегерот е моја работа во друштво и си го пијам од време на време, ама румот засегаш ќе ми биде на 1#. And everybody knows that !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Увек кт ке искочу почну сс пиво и тој строго Туборг евентуално Скопско. После можемо да залиемо сс коњак, ракиичку и сл.