1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ваша пијачка

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од MoonFairy, 19 март 2013.

 1. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Скопјанско пиво пијам или
  [​IMG]
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Ipanema и скопско,
  ( само во комбинација со
  десетка со кромид во стара чаршија кога во Скопското сонце гори све живо и диво)

  И чај едвај коа мора
   
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Најкарактеристично мое пиење е наравно ракија : )
  Али на искачање увек држу чашу сс шток (да се разберемо, пију га шток како луд, не гу држу само чашу : )
  Летоска комбинирам сс амтел, а зимуска сс Т'гу
  Мешано никад ништо не пију, никакфи бамбуси бунари курци палци не доваѓа у обзир, не сам бебуш сок да пију бре Hahah
   
  На alba му/ѝ се допаѓа ова.
 4. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Преферирам џин-тоник и пиво ама не го сметам за алкохол :zelen
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Најчесто пијам шток, балантајнс со ред бул и JB.
   
 6. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  Пиво или коњак
   
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Пепси / Кока Кола
   
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Тоник, Џин тоник, џуџе тоник. Понекад спрајт. И пиво лашко темно.
   
 9. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  Зависен од пиво.
  Сакам да смрдам на пиво, a спротивниот пол тоа да го почитуваат и сакат.

  бацка.
   
 10. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Вино и Џин-тоник..
   

Сподели: