1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ваша пијачка

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од MoonFairy, 19 март 2013.

 1. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Лашко тмно ми е едно од омилени пива. Иначе, за пијаницу нема лош алкохол. И метил алкохол разреден сс воду ќе гу заврши работу :p
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Christina

  Christina Нов член

  Зачленет на:
  17 март 2013
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  мартини, водка-мартини, џин-тоник, јегерот ми беше омилен се додека не го препив,
  од пиво темно лашко,
  во домашни услови стандард греано вино или сангрија :)
   
 3. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Пиво и ракија - тоа не пијам.
  Све друго иде во обзир, зависно од расположение, желба, луѓе околу мене...
   
 4. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Како и секоја вечер почнувам со коњак и завршувам со коњак.
  Во просек од вечер пијам по 4 во зависност од тоа колку пари имам на располагање.
   
 5. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  Преферирам Водка во есен и зима.. разни коктели од типот Лонг Ајленд, Секс Он Д Бич, Камиказа...
  Во домашен амбиент некое убаво црно винце (оти од бело мака си иам.. неам осет) :D
  И се разбира доцна пролет и лето ладен Даб ! Ако се фаќаш - фати се за Даб ! :D (pivo)
   
  На mspasenoski, goodgod и violetmoon им се допаѓа ова.
 6. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Skopsko Lashko Tuborg.. ednostavno Pivo(pivo)
   
  На mspasenoski му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MountainMan

  MountainMan Активен Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  151
  [​IMG]

  Протеин шејк :)
   
 8. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Водка со цеден лимон
   
 9. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Сечена вотка увек.Летно време бело вино со кисела вода а зимно време црвено винце.Пиво ретко пијам,како и да е вотката ми е врв
   
 10. Luisana12

  Luisana12 Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 мај 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  40
  сечена водка со шумско. :)
   

Сподели: