1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ваша пијачка

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од MoonFairy, 19 март 2013.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Jameson со 2 коцки лед !! ;)
   
  На Lovely*-* и Tantara им се допаѓа ова.
 2. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Јас од бело вино - Траминец, а и домашно ако е убаво де :) коњак Бадел
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 3. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Вотка.
  Розе во раствор со кисела вода со лимон!

  Имам еден пијалок како предлог,ако сака некој да го проба.
  Godfather (Кум)се вика,пијалокот на дон Корлеоне.
  Тоа е коктел направен од:
  1) 50ml виски-јас го направив со балантајн,а со поубаво виски сигурно и коктекот е поубав:)
  2) 22ml disaronno-ликер
  3) неколку коцки мраз.
   
  На ScorpioNka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Teresa

  Teresa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  5
  сечена водка :D
   
 5. Брида

  Брида Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  31
  Вино, водка и пиво :)
   
  На ScorpioNka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Узо, текила и пиво.
  Едното за лето, другите две за зима :)
   
  На ScorpioNka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Мартини :cool:
   
  На ScorpioNka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
 9. ScorpioNka

  ScorpioNka Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 март 2016
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  40
  [​IMG]


  Мартини :igra(party)
   
 10. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757

Сподели: