Ваша пијачка

Coci8

Староседелец
26 април 2013
106
55
1,038
37
Skopje
Тиквешка жолта и пиво скопско или даб
сепак ова е Македонија
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Најчесто Антика со една коцка мраз (пошо е најефтино пиење не за друго), исто така литро со литро или бунар, а поретко коњак и пиво.
 

crvenkapa

Староседелец
15 јануари 2013
235
593
1,093
Веќе некое време пијам шток, во зима црвено вино :)
 
  • Like
Реакции: parvati

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,440
2,539
1,133
Туборг,сечена вотка,мохито! тоа се моите пијачки..од се друго ми се лоши :patos
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Ретко пијам, но кога збориме за пијачка мохито или пиво, обично си зимам кока-кола или нес :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Сум пишал коњак..

Да, сеуште пијам коњак, но како додаток користам и дијазепам.