1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ваша пијачка

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од MoonFairy, 19 март 2013.

 1. Coci8

  Coci8 Староседелец

  Зачленет на:
  26 април 2013
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  55
  Тиквешка жолта и пиво скопско или даб
  сепак ова е Македонија
   
 2. Praetorian

  Praetorian Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  395
  Најчесто Антика со една коцка мраз (пошо е најефтино пиење не за друго), исто така литро со литро или бунар, а поретко коњак и пиво.
   
 3. crvenkapa

  crvenkapa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  593
  Веќе некое време пијам шток, во зима црвено вино :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Туборг,сечена вотка,мохито! тоа се моите пијачки..од се друго ми се лоши :patos
   
 5. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  Ретко пијам, но кога збориме за пијачка мохито или пиво, обично си зимам кока-кола или нес :)
   
 6. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Туборг/даб/текила/сечена вотка/коњак
   
 7. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  [​IMG]
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Dzentlamen dzek i milka belo ;)
   
 9. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Сум пишал коњак..

  Да, сеуште пијам коњак, но како додаток користам и дијазепам.
   
 10. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  belo i crveno vino...
   

Сподели: