1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашата соба

Дискусија во форумот 'Дом' започната од Snape, 16 февруари 2012.

 1. Eva

  Eva Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  100
  Мојата е така помала :( Ама јас ја декорирав :biggrin Два ѕида се тегет боја а другите два со лилава не баш многу темна...Ии има два кревети на спрат....Едниот си е обично ставен а другиот над шкав шо ми е многу јако :rolleyes ИИ биро...Полици за книгите (inlove) Ии шкавчиња некој бла бла...Некој би рекол овие две темни бои на ѕидовите ја затвараат цела соба ама за чудо е ко поширока.
   
 2. Јована

  Јована Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 април 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  311
  Мојата соба е голема но за жал ја делам со уште два брата.
  Има голем шкав по боја бел има два ѕида розеви два плави ѕидови.
  Три кревети и работна маса.
  ТВ ДВД има слики...:)
   
 3. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Уличарче сум немам соба!
   
  На Црвена му/ѝ се допаѓа ова.
 4. iva89

  iva89 Полноправен Член

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  75
  Во мојата соба секој зид е поинаква боја ама секој дел е ускладен со мебелот, кревет, полици, тв, двд, масичка со 3 фотељички ( секоја во различна боја ) според зидовите..преубава ми е ;) нормално сама си ја декорирав :)
   
 5. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Мојата е светло лилјакова има кревет и двосед,2 прозорци, плакар,огледало со шкафчиња,украси,комода, ТВ, мала масичка,табуретка,завеса,радијатор,саат на ѕид,мало шкафче над кое ми стои лап топот,на едниот ѕид имам мини табло со слики а на другиот срциња закачени , стикер-цвет, четврт од ѕид излепен со потемна лилјакова тапети и тоа е се.:D
   
 6. Стефанија

  Стефанија Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  233
  Собата почесто ми е како бомба да паднало во неа, ама моментално малко е подобрена :D
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Мојата соба има двослоен тепих (едниот е тепихот, другиот е мојата коса :rofl), има еден кревет за спиење, маса со 6 столчиња, неколку шкафови, телевизор, касетофон со радио, појачало и две гитари.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Мојатасоба има голем тепих низ цела соба 2 кревети еден за мене друг за сестра ми , има 2 шкафчиња, голем плакар,компјутер и едно масиче ..
   
 9. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
 10. Mardy Bum

  Mardy Bum Староседелец

  Зачленет на:
  25 април 2012
  Мислења:
  178
  Допаѓања:
  180
  два сини, два бели ѕида, еден прозор, еден кревет, до креветот на земја книги, биро во Г(на едената половина компјутерот, другата половина празна(моментално баш немногу празна) + вазна со цвеќе(сега е свежо, ама дека голем љубител сум им и суви чувам многу убаво изгледаат). два шкафа(сино со портокалово) еден висок малку до под таван, еден нешто понизок, споени со 7 полици меѓу нив, на полиците книги, и масичка така подолга, на неа огледало, пак книги и што уште не.. еден стол пред биро и еден висок(шанкерски) стол -моментално на сред соба..
   

Сподели: