Вашата соба | Црнобело Форум

Вашата соба

Eva

Староседелец
19 февруари 2012
107
100
1,043
Мојата е така помала :( Ама јас ја декорирав :D Два ѕида се тегет боја а другите два со лилава не баш многу темна...Ии има два кревети на спрат....Едниот си е обично ставен а другиот над шкав шо ми е многу јако :rolleyes ИИ биро...Полици за книгите (inlove) Ии шкавчиња некој бла бла...Некој би рекол овие две темни бои на ѕидовите ја затвараат цела соба ама за чудо е ко поширока.
 

Јована

Истакнат Член
20 април 2012
144
311
63
Мојата соба е голема но за жал ја делам со уште два брата.
Има голем шкав по боја бел има два ѕида розеви два плави ѕидови.
Три кревети и работна маса.
ТВ ДВД има слики...:)
 

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
Во мојата соба секој зид е поинаква боја ама секој дел е ускладен со мебелот, кревет, полици, тв, двд, масичка со 3 фотељички ( секоја во различна боја ) според зидовите..преубава ми е ;) нормално сама си ја декорирав :)
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Мојата е светло лилјакова има кревет и двосед,2 прозорци, плакар,огледало со шкафчиња,украси,комода, ТВ, мала масичка,табуретка,завеса,радијатор,саат на ѕид,мало шкафче над кое ми стои лап топот,на едниот ѕид имам мини табло со слики а на другиот срциња закачени , стикер-цвет, четврт од ѕид излепен со потемна лилјакова тапети и тоа е се.:D
 

Стефанија

Активен Член
19 февруари 2012
156
233
43
Собата почесто ми е како бомба да паднало во неа, ама моментално малко е подобрена :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,437
9,146
1,683
Кушкундалево
Мојата соба има двослоен тепих (едниот е тепихот, другиот е мојата коса :rofl), има еден кревет за спиење, маса со 6 столчиња, неколку шкафови, телевизор, касетофон со радио, појачало и две гитари.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Мојатасоба има голем тепих низ цела соба 2 кревети еден за мене друг за сестра ми , има 2 шкафчиња, голем плакар,компјутер и едно масиче ..
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
 

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
177
180
643
behind you!
два сини, два бели ѕида, еден прозор, еден кревет, до креветот на земја книги, биро во Г(на едената половина компјутерот, другата половина празна(моментално баш немногу празна) + вазна со цвеќе(сега е свежо, ама дека голем љубител сум им и суви чувам многу убаво изгледаат). два шкафа(сино со портокалово) еден висок малку до под таван, еден нешто понизок, споени со 7 полици меѓу нив, на полиците книги, и масичка така подолга, на неа огледало, пак книги и што уште не.. еден стол пред биро и еден висок(шанкерски) стол -моментално на сред соба..