Вашата соба

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Ѕидовите на собата се розови. Има розов кревет, над него розова полица за книги, до него ноќна масичка розова. Наспроти креветот има розова масичка за ТВ, до него едно помало шкафче кое првенствено беше правено со намера да чувам книги, ама се испостави дека покорисно е ако во него чувам чанти. Следи голем розов плакар за облека, па тоалетна масичка со големо огледало во форма на срце. Наспроти масичката има уште едно големо правоаголно огледало. Има една лејзи бек фотелја и мала масичка до неа. Завесите се розови, ролетните розови, тепихот розов...
Многу многу играчки, мечки немам. Не дека не сакам да имам, туку ме мрзи на секое да ги пребришувам.
Гледам секогаш да е средена, ама не секогаш тоа ми успева... И така...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci, Dee Dee and Marrie

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Светло жолти ѕидови, во чело има француски лежај и плакар во форма на буквата П над креветот. Под прозорот радијатор а спротивно од тој ѕид имам биро (лап топ, тефтер некои пенкала, украс Ајефелова кула, некоја книга..... Во ѕидот спротивно од креветот има вдлабнат плакар правен по тие мерки (во него има колекции од книги на сите дома, козметика, потелнини...). Имам и мал балкон. На кратко е тоа. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Море, цел форум мрзи сме се насобрале, бре, бре. Дури ни кревет да не се местело. Засрамота.
Инаку мојата соба е цела бела, ѕидовите бели, 2 кревети, масичка, биро со компјутер, столче, телевизор, DVD, црно-бел шкаф, една слика, подарок од тетин ми. Ваљда се кажав.

А, да, најважниот детал. Алишта насекаде :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Dee Dee

Истакнат Член
Гоолема..Често расфрлена :D Имам многу играчки кои постојано се расфрлани оти имам мала сестра .. Инаку ѕидовите ми се розеви,креветот на пуштање,нешто што незнам како се вика :D на него стојат телевизорот и DVDто два големи шкафови на нив има полици,меѓу шкафовите биро со фиоки,на бирото компјутерот и печатарот во фиоките книги ова она таму за на школа,имам масичка мала столчиња и друго незнам што имам..се имам само ред немам..собата ХАОС :D
А да..Имам и едни полици како коцки со книги и меченца некои над бирото xD
 

Maks

Староседелец
Во многу случаеви е била како бомба да е било активирано во неа:bomb Иначе ѕидови нешто како светло плави, масичка, лцд+двд, пц, кревет у опремата спаѓа, плакарче за алишта... и ае доста се фали :rofl
 

Zvezdica

Нов член
24 февруари 2012
4
3
3
2 црвени, 2 сиви ѕида, црвен плакар, сиви фиоки, биро сиво со црвени фиоки, компијутер, огледало, масичка, гоолем кревет, украси, книги и алишта насекаде :D
 

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
2 ѕида зелени два жолти хахах... биро, кревет, тв, двд, плакар. На ѕид икона св јован и мојата карикатура.