Вашата соба

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Плаво-кафена ми е собата... плави ѕидови, долу ламинат, горе ламперија, 2 кревети (еден за мене, другиот обично за другарки коа ќе дојдат), 2 шкафчиња со многу ситници и слики над нив, тепихот кафен со плаво, завеси, драпери и се тоа во плава боја, греалка, една како наткасна за козметики и слични работи со огледало, неколку дресови од Челси распоредени низ собата, еден цел ѕид со постери од Челси и шалчето најгоре обесено, многу перничиња, мечиња... И плус простор останува за фудбал играње. :D (Јас додуша зимава хулахоп си вртев тука.(happy))



Јас би те прибрала, ама со аватаров нишо не правиме. :redcarded
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Плаво-кафена ми е собата... плави ѕидови, долу ламинат, горе ламперија, 2 кревети (еден за мене, другиот обично за другарки коа ќе дојдат), 2 шкафчиња со многу ситници и слики над нив, тепихот кафен со плаво, завеси, драпери и се тоа во плава боја, греалка, една како наткасна за козметики и слични работи со огледало, неколку дресови од Челси распоредени низ собата, еден цел ѕид со постери од Челси и шалчето најгоре обесено, многу перничиња, мечиња... И плус простор останува за фудбал играње. :D (Јас додуша зимава хулахоп си вртев тука.(happy))




Јас би те прибрала, ама со аватаров нишо не правиме. :redcarded

Е каков предлагаш да сменам? :D
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Па немам детска соба :) голема сум веќе обожавам да се излежувам во голем кревет само за мене :) 3 регала, кревет, прозори, тераса и ПЦ :) и врата де :D хахаха
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Ма шо било, само да не е поврзано со глумачката академија. :D

Судар со фан на реал. :D Одма се издаде. Ова е фудбалска академија. Дома и постелнината и чашата и лажицата ми се со знак Барса. :rofl
 

zombie#

Полноправен Член
11 април 2012
72
65
18
28
Три кревети (муах, ле систр и баба-.-) мојот и од сестра ми се на спрат али не обиечен спрат него под мојт има плараки а дел е кревотот нејзин. на другата страна креветот од баба огромно биро (пс-стар небитен, тв, принтер). Постојано растурена, па и да не натерат мама да раскрениме за 5 минути исто ко претходно се враќат. Добра страна во живеење со баба е шо имат кој да т го меситит креветот и ормарот :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Eva