1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашата соба

Дискусија во форумот 'Дом' започната од Snape, 16 февруари 2012.

 1. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  Опишете ја вашата соба. Мојата е жолта има 2 кревети за мене и брат ми, има 2 големи прозорци, едно метар и жилет биро на кој стои компјутерот и иам еден син шкав. The End :nasmevka
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Мојата е класика, со бела боја, кревет, прозор голем, бирото за компјутерот и шкаф. Инаку "мебелот" :D ми е во тон заедно со теписонот, иста боја :D
   
  На Dee Dee, Marrie и Sagittarius им се допаѓа ова.
 3. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Мојата соба - како бомба да паднала (во моментов) :rofl не се опишува...
   
  На Dee Dee и Sagittarius им се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  срам мие да кажам ама не ме терајте да ви пратам слика од една фиока шо се извадов пред некој ден.... ке се исплашите сите...
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Мојата е розева со кревет,биро,плакар,полици,телевизор,прозор и врата од тераса :rolleyes:
   
  На Dee Dee и Marrie им се допаѓа ова.
 6. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  Мојата е розево со жолто во неа имам еден кревет едно биро со компјутер, еден голем шкаф и четири помали. Две фиоки за книги, две фиоки за цедиња, една за чорапи и три големи полици и пет мали полици.
  Тоа е накратко описот за мојата соба. Инаку во моментот е како бомба да паднала во неа.
   
  На Dee Dee и Sagittarius им се допаѓа ова.
 7. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Мојата соба е розева цела, со еден голем шкав, во него има руби, книги, и многу мечиња, еден кревет со розево перде, тепихот е розев, бирото розево, посебно место за шминкање, накратко кажано се е розево, има и гитара розева, др некои инструменти таму, големо огледало, и полна е со мечиња и со слики од моите најдраги личности... :biggrin
   
  На Dee Dee и Marrie им се допаѓа ова.
 8. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Мојата соба е бела со портокалова, шкав за алишта, 2 креветчиња, тоалетна масичка. Не ми е важно што има во неа и каква е. Битно во неа го наоѓам онај потребен Мир :).
   
  На Dee Dee и Caci им се допаѓа ова.
 9. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  мојата е жолта,со кафеаво и портокалово,обично ми е уредна :D
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Мојата соба е со светло сини ѕидови и бел плафон, а подот со светол паркет, без тепих. Има 2 големи тегет кревети, бидејќи ја делам собата со брат ми. Бирото и шкафот се бели. На бирото стои компјутерот, а позади него прозорецот со новогодишни светилки. Има телевизор и двд. Во принцип, многу малку време поминувам во мојата соба, само за спиење, бидејќи брат ми си седи на компјутерот таму, а јас со лаптопот одам во друга соба, за да не си досаѓаме. :)
   
  На Saladin и Dee Dee им се допаѓа ова.

Сподели: