Вашата соба | Црнобело Форум

Вашата соба

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
25
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Опишете ја вашата соба. Мојата е жолта има 2 кревети за мене и брат ми, има 2 големи прозорци, едно метар и жилет биро на кој стои компјутерот и иам еден син шкав. The End :nasmevka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
срам мие да кажам ама не ме терајте да ви пратам слика од една фиока шо се извадов пред некој ден.... ке се исплашите сите...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Sara

Истакнат Член
13 февруари 2012
116
116
343
Мојата е розево со жолто во неа имам еден кревет едно биро со компјутер, еден голем шкаф и четири помали. Две фиоки за книги, две фиоки за цедиња, една за чорапи и три големи полици и пет мали полици.
Тоа е накратко описот за мојата соба. Инаку во моментот е како бомба да паднала во неа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Sagittarius

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Мојата соба е розева цела, со еден голем шкав, во него има руби, книги, и многу мечиња, еден кревет со розево перде, тепихот е розев, бирото розево, посебно место за шминкање, накратко кажано се е розево, има и гитара розева, др некои инструменти таму, големо огледало, и полна е со мечиња и со слики од моите најдраги личности... :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Marrie

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
Мојата соба е бела со портокалова, шкав за алишта, 2 креветчиња, тоалетна масичка. Не ми е важно што има во неа и каква е. Битно во неа го наоѓам онај потребен Мир :).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Caci

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
мојата е жолта,со кафеаво и портокалово,обично ми е уредна :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мојата соба е со светло сини ѕидови и бел плафон, а подот со светол паркет, без тепих. Има 2 големи тегет кревети, бидејќи ја делам собата со брат ми. Бирото и шкафот се бели. На бирото стои компјутерот, а позади него прозорецот со новогодишни светилки. Има телевизор и двд. Во принцип, многу малку време поминувам во мојата соба, само за спиење, бидејќи брат ми си седи на компјутерот таму, а јас со лаптопот одам во друга соба, за да не си досаѓаме. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and Dee Dee