Вашата соба

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
портокалова ... регал ... масичка ...еден кревет ( седмосед ) , неколку детали ... едниот ѕид нацртан со потемно портокалови пеперутки ... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
Мојата соба е бела со 2 плави кревети ( неспоени ), мало плаво тепихче со некои шари, бело биро, плаво столче, бел шкаф, мало прозорче и еден портрет :D
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Жолти ѕидови, 2 кревети, 6 плакари, тапети на стубовите, биро.. :D
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Средно голема соба со бели зидови. Спроти вратата има регал, десно од неа голем кревет, покрај прозорот има биро, и сред соба мала масичка.
 

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
паа мене повеќе ми е како стан собата :)
има 40м2 простор ѕидовите се темно сиви испакнатите делови ми се црвени, имам сиф ламинат
имам кујна која уште ми е во изработка, вц-то треба да ми дојде мајтор деновиве да ми стаи плочки(црни)
имам оделен простор кај што се игра навечер друштвени игри, потоа иам работен дел кај што сум моментално сега..
таму ми е бирото со компјутерот ( статичниот), карши бирото имам 2 фотељи и еден двосед и мало црно црвено масиче..
плафонот горе ми е бел, моментално барам шема на нет за да правам ѕвездено небо од лед диоди.
имам 1 голем двокрилен прозор и 2 помали прозори..
шкафови такви ствари иам у друга соба кај што спијам и таму неможе никој да се снајде освен мене...
друго нзнам што да пишам :D