Дали ги лажете вашите родители?

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Виновна!

Имало ситуации кај што сум излажала, ама најискрено најчесто тоа биле безопасни лаги, некои тинејџерски бубачки...

Во последниве години сум ја излажала мајка ми само еднаш, кога и реков дека ќе идам на лекар пошто качив темература, а она ми се качи на глава :giggle Морав да ја намирам...

Мислам сега на мои скоро 26 години, смешно ми е да ги лажам, волкава мома да биде лажга, па не личи де :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos and Bum-Bum

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Во америка си има еден тест меѓу кој има прашања каде ја тестираат вашата искреност. И едно од тие прашања е Дали ги лажете своите родители. Психолошки е невозможно да не ги лажете, така да ако кажете дека сте искрени, паѓате на тест.
Значи практично е невозможно да бидете искрени со родителите, поради тоа што биолошки ако не и душевно сте најблиски со нив. А човековата психологија се сведува покрај тоа што си многу близок со некого, најчесто и го лажеш. Највеќе поради заштитување да не го повредиш.
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Сега не толку пошо сум веќе голема за да ми забрануваат што и да е, сега за да не ме распрашуваат (посебно мајка ми) на пример кога искачам и викам кај најдобрата другарка дека идам , да не ме масира многу многу, а ја си фурам кај пто си требам да си фурам :sreken или кога идам у стан (пошо никој незнае дека имам клуч од станот освен бабаи ми) морам да лажам дека идам на кафе или кај другарка (think) а порано кога си го фатив првиот дечко, е тогаш мислам дека ми беше најпериод на лажење :sram
 

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Некогаш е неопходно да ги подизлажеш родителите.
Тоа е од проста причина дека они премногу се грижат и премногу сакаат да знаат,а некогаш и "од мравка да направат слон".
Јас обично не ги лажам само не им ја кажувам вистината.
 

Rosana

Староседелец
24 јуни 2012
267
499
1,063
Дали ги лажете на своите родители и за што најчесто?? И што мислите дали ви веруваат
па кога мора да :) но за некои мали работи нормално кој е то дете што еднаш ги нема излажено нивните родители :p
 

Careforwhat

Полноправен Член
2 март 2013
41
34
18
Се дешава,некогаш да ги излажам иако тоа е премногу ретко,ама..секогаш ме фаќааат бе :eek Пред некое време,ичичич не ми се идеше на германски и ај викам,не идам денес,ама искочив од дома да не ми мрчат,вака така.Се договоривме со една другарка и си седевме пред зграда кај неа,таму човече никој жив неможе да те најде,позади едни дрва..офф,како сме се криеле.И ни на крај памет,дека на татко ми пријателот живее во иста зграда како со другаркава,и ете ти го,позади мене.Леле,кога го видов срце ме стегна :giggle Секогаш ме фаќаат,баксуз сум невиденн!!
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
И још ги л'жу дека очи су ми жар црвени од полен
Кој полен бе у Зиму : ) haha
шалааааа....
У принцип ретко сс њима да дојду до тој за да ги изл'жу, у задњо време мислу
Како мал да, у школу , оно ово, за пред зграду, а ск ? ск НЕ , што има да ги л'жу кд ме прашаф како сам прошја сс девојку ми у кафанче или слично : )
 

crvenkapa

Староседелец
15 јануари 2013
235
593
1,093
Ги лажев понекогаш како мала, сега не, а и да сакам не можам..одма ме препознаваат..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21