Дали ги лажете вашите родители? | Црнобело Форум

Дали ги лажете вашите родители?

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Да ги лажам за некој ситници за кој знам дека ако не излажам ќе ме караат а иначе за се друго искрен сум со нив :)
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,790
802
1,133
Skopje
Порано да за некој работи кои биле не толку лоши ,а сепак сум можел да ги кажам , не сум ги лажел тс не сум им ја кажувал вистината !? (wave)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
За големи и важни работи не, ама кога прашуваат глупости некогаш знаам да ги излажам, зошто сметам дека такви ситници не мора да знаат, сепак се родители :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
За големи и важни работи не, ама кога прашуваат глупости некогаш знаам да ги излажам, зошто сметам дека такви ситници не мора да знаат, сепак се родители :)
Да не се лажeме сите ги лажиме понекогаш нашите родители, нормално кога е потребно, за нивно добро хахаха :D
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Да не се лажeме сите ги лажиме понекогаш нашите родители, нормално кога е потребно, за нивно добро хахаха :D

За шо ги лажиш ти па толку, да не криеш колку испити немаш положено. :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
За шо ги лажиш ти па толку, да не криеш колку испити немаш положено. :p
Ееее мој живот моја приватност, само то ќе речам не мора се да знат за мене и зато ко ќе треба лажам шо да прам некогаш се мора :D
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,772
7,299
1,153
Big Sur
И децата ги лажат родителите, и родителите ги лажат децата. Секако, сите се служиме со различни лаги во различни етапи од животот.
Порано лажев за ситници, за да не ми се одржуваат лекции за нешто поситно, а и едноставно дека не мора родителот т.е. било кој за било кого да го знае секој детал. Сега ако лажам, лажам за да не ги повредам или да не ги засекирам за нешто. Не дека е убаво, ама некогаш е неопходно за мир во куќа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,233
5,748
1,683
Disco
Не им кажувам ништо што не мораат да знаат. Имаат направено премногу фејлови во минатото.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra