1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали ги лажете вашите родители?

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Caci, 16 февруари 2012.

 1. Licno taa

  Licno taa Староседелец

  Зачленет на:
  28 јануари 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  50
  Ги лажам, у ствари не им ја кажувам вистината. Ми е срав да не останам без нив. :gjavol :place
   
 2. The High Commander

  The High Commander Староседелец

  Зачленет на:
  2 мај 2012
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  131
  Решен сум да не ги лажам повеќе, а ги имам лажено многу. Не за некои ептен озбилни работи, едноставно за да си ја зачувам приватноста. Таков сум, не сакам да знаат што се случува со мене, едноставно, таков однос сме изградиле низ годините.

  А понекогаш и морам, пошто моиве немаат појма каде е црвената граница и за што смеат да прашуваат, а за што не смеат.
   
 3. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  Ги лажев порано, но последниве 6,7 години не, бидејќи тие се оние кој можат само да ти помогнат во одредена ситуација, само на нив можеш да се ослониш. Сега зависи има разлика од родител до родител не се кај сите исти. А за нешто кое не сакам да одговорам, ќе преќутам и ќе ме свати зашто не сакам да го излажам.
   
 4. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  814
  Ги имам лажено... дури и сега понекогаш кога морам ги лажам, не сакам да ги лажам, ама некогаш мораш од одредени твои лични причини
   
 5. Becutan

  Becutan Нов член

  Зачленет на:
  9 јули 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Не ја лажам мајка ми .. немам никаква потреба да го правам тоа :).Секогаш сум отворена.. а со татко ми не комуницираме :)
   
 6. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  САМИТЕ СЕБЕ СЕ ЛАЖЕМЕ КОГА ГИ ЛАЖЕМЕ НИВ ЛУЃЕ! :)
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  А МЕНЕ АКО МЕ ИЗЛАЖЕШ ЌЕ СЕ ИЗЛАЖЕШ ЛИ САМИОТ СЕБЕ ЧОВЕК!
   
 8. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Порано ко помала знаев да излажам за некоја ситница,а сега во последните години не.Одамна не се случило да морам да ги излажам за нешто...
   
 9. Јаболче

  Јаболче Полноправен Член

  Зачленет на:
  8 октомври 2013
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  23
  Практикувајте само бели лаги...
   
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  да
  изл'жа гу маму дека ву куписмо бољер, а куписмо ву блендер
  за роѓендан : )
   

Сподели: