1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали ги лажете вашите родители?

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Caci, 16 февруари 2012.

1. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,263
    Допаѓања:
    9,106
    Се сменија времињата. Тие ме лажат. Доцен пубертет

На 4FUN и Badgirl им се допаѓа ова.
  2. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,755
    Допаѓања:
    1,002
    Ги лажам понекогаш кога ми требаат итно пари. Татко ми лесно се лажи дека ми требаат пари за да платам нешто за на школо и за многу брзо време добивам, доколку барам за лична употреба малку потешко ги добивам, а вака полесно.

3. MoonFairy

MoonFairy Староседелец

Зачленет на:
    28 септември 2012
    Мислења:
    1,277
    Допаѓања:
    1,898
    Во тинејџерските денови знаев некогаш да ги излажам, ама тоа било ретко...никогаш не сум морала да лажам или да кријам нешто...секогаш сум наидувала на подршка и разбирање...ама ете понекогаш се случувало да излажам...
    А и денес ми се случува да излажам (и тоа оние “бели лаги“), не за друго, туку да ја поштедам мајка ми од непотребни грижи...

4. Давор

Давор Староседелец

Зачленет на:
    10 ноември 2012
    Мислења:
    1,300
    Допаѓања:
    2,081
    Мама не а лажам,оти она секогаш ме капира.А и кога ќе а излажам,само це насмее демек ми поверувала и во некоја друга пригода ќе ми спомне дека сум ја излажал и се чувствувам непријатно.Затоа веќе не а лажам :D А тато е друга приказка.Него и да го лажиш,он не се замара.Не ме ни слуша што му зборувам така да некогаш и да си подлажнам,за 5 секунди ќе заборае што сум му рекол.

5. Just Perfect

Just Perfect Активен Член

Зачленет на:
    3 април 2013
    Мислења:
    137
    Допаѓања:
    120
    не ги лажам..добро ако се рачуна кога бевме помали со сестра ми и само измислувавме за што ни требаат пари...
    сега..сега немам потреба ..најверојатно они попрво би ме излажале него јас нив..а да ви кажам искрено и срам ми е бе да лажам...
    се си мислам дека некој таму ја знае вистината и дека ќе ме открие...а и за што да ги лажам?? Каде ќе одам или со кој?Кога цело друштво ми го знаат...кога знаат дека и сама сум способна да одредам што е добро за мене а што не е...вака барем кафенце,муабет и сите новости ќе си ги кажам..па и дали некој ме изнервирал или израдувал и сл.
    Подобро нешто ќе си преќутам него да лажам.

6. BlackTulip

BlackTulip Староседелец

Зачленет на:
    15 март 2013
    Мислења:
    628
    Допаѓања:
    789
    Ги лажам по потреба за нивно добро ќе речам , па и за мое бидејќи имаме различни мислења и свајќања , понекогаш е подобро да кажам тоа што сакаат да слушнат тие :)
    Али како мине времето машала и тие поднаучуваат да лажат се подобро :D

7. child develop

child develop Нов член

Зачленет на:
    28 април 2013
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    1
    Нема дете кое не ги излажало своите родители, некогаш тое е страв од казна а некогаш заради социјалните поблеми со другарите... Родителите,иако оваа појава кај малите деца не е проблем, треба да внимаваат тоа да не прерасне во навика или потреба http://www.childdevelopmentstory.com/moeto-dete-laze/#more-583

На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. escape

escape Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,207
    Допаѓања:
    2,292
    Не се прашува ова се подразбира не може се да се споделува со родителите невозможно е тоа колку и да сме блиски ќе се најде нешто за што ќе треба да ги излажеме.
    Јас моите колку многу ги имам лажено и богами ќе продолжам да ги лажам за нивно добро, а богами и мое :)

9. Keepitreal

Keepitreal Полноправен Член

Зачленет на:
    3 мај 2013
    Мислења:
    78
    Допаѓања:
    38
    Да, како и сите останати:biggrin

10. коста

коста Истакнат Член

Зачленет на: