1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали ги лажете вашите родители?

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Caci, 16 февруари 2012.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Се сменија времињата. Тие ме лажат. Доцен пубертет
   
  На 4FUN и Badgirl им се допаѓа ова.
 2. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Ги лажам понекогаш кога ми требаат итно пари. Татко ми лесно се лажи дека ми требаат пари за да платам нешто за на школо и за многу брзо време добивам, доколку барам за лична употреба малку потешко ги добивам, а вака полесно.
   
 3. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  1,898
  Во тинејџерските денови знаев некогаш да ги излажам, ама тоа било ретко...никогаш не сум морала да лажам или да кријам нешто...секогаш сум наидувала на подршка и разбирање...ама ете понекогаш се случувало да излажам...
  А и денес ми се случува да излажам (и тоа оние “бели лаги“), не за друго, туку да ја поштедам мајка ми од непотребни грижи...
   
 4. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Мама не а лажам,оти она секогаш ме капира.А и кога ќе а излажам,само це насмее демек ми поверувала и во некоја друга пригода ќе ми спомне дека сум ја излажал и се чувствувам непријатно.Затоа веќе не а лажам :D А тато е друга приказка.Него и да го лажиш,он не се замара.Не ме ни слуша што му зборувам така да некогаш и да си подлажнам,за 5 секунди ќе заборае што сум му рекол.
   
 5. Just Perfect

  Just Perfect Активен Член

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  120
  не ги лажам..добро ако се рачуна кога бевме помали со сестра ми и само измислувавме за што ни требаат пари...
  сега..сега немам потреба ..најверојатно они попрво би ме излажале него јас нив..а да ви кажам искрено и срам ми е бе да лажам...
  се си мислам дека некој таму ја знае вистината и дека ќе ме открие...а и за што да ги лажам?? Каде ќе одам или со кој?Кога цело друштво ми го знаат...кога знаат дека и сама сум способна да одредам што е добро за мене а што не е...вака барем кафенце,муабет и сите новости ќе си ги кажам..па и дали некој ме изнервирал или израдувал и сл.
  Подобро нешто ќе си преќутам него да лажам.
   
 6. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Ги лажам по потреба за нивно добро ќе речам , па и за мое бидејќи имаме различни мислења и свајќања , понекогаш е подобро да кажам тоа што сакаат да слушнат тие :)
  Али како мине времето машала и тие поднаучуваат да лажат се подобро :D
   
 7. child develop

  child develop Нов член

  Зачленет на:
  28 април 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Нема дете кое не ги излажало своите родители, некогаш тое е страв од казна а некогаш заради социјалните поблеми со другарите... Родителите,иако оваа појава кај малите деца не е проблем, треба да внимаваат тоа да не прерасне во навика или потреба http://www.childdevelopmentstory.com/moeto-dete-laze/#more-583
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Не се прашува ова се подразбира не може се да се споделува со родителите невозможно е тоа колку и да сме блиски ќе се најде нешто за што ќе треба да ги излажеме.
  Јас моите колку многу ги имам лажено и богами ќе продолжам да ги лажам за нивно добро, а богами и мое :)
   
 9. Keepitreal

  Keepitreal Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 мај 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  38
  Да, како и сите останати:biggrin
   
 10. коста

  коста Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 мај 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  61
  Сто има да ги лазам кога одвај еднас годисно ги гледам
   

Сподели: