1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Big Bang Theory

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Selma, 15 февруари 2012.

 1. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Другите си се преведени соодветно - Supernatural - Натприродно, и сите CSI се добро преведени насловите, исто и за Gossip Girl, само ме нервира што Fringe и The Mentalist се преведени како Фринџ и Менталист. :)
   
 2. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Од денес 19:00 часот почнува на МТВ1.
   
 3. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Пребарувајќи нешто случајно ја најдов целата најавна песна од TBBT :igra
   
  На Muffin и Selma им се допаѓа ова.
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Почна се да се врти околу Хауи и жена му ( и го заборавив името), Ејми ме нервира уште кога се појави. Можеше 100пати подобра да најдат, на пример некоја згодна, напалена и Шелдон нон стоп да и го повторува договорот. Сакам Ејми да си оди од серијава, последните епизоди им се тапа, Шели ја прави серијата. А Ленард ептен го заборавија, исто и Раџ.
   
 5. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Ја обожавам !!!! Шелдон е цар ...и Ленард и Хауард и Раџ и Пени сите ги сакам...една од подобрите комични сериии на денешнината. Браво за глумата на момциве .....у друштво интерна клетва ни е ,, Да си земеш маж како Шелдон ,,:biggrin
   
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Во последната сезона-две (откако се појавија Бернадет и Ејми), на моменти фалeше оној типичен гикски хумор кој е главен печат на серијава, но токму последните 3-4 епизоди од новата сезона (а особено последнава, во која девојките никаде не се спомнуваат), не' потсети малку зошто ова е веројатно моментално најгледаната ситком серија. :)
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Сликава е легендарна!
  Sheldon as Dexter.jpg
   
  На The Tramp, Selma и warr им се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Значи, НАЈЈАКИ СЕ!!! ЅВЕРОВИ!!!
   
  На Anakin, Selma и The Tramp им се допаѓа ова.
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Го имам поставено видеово 2 поста погоре ;)
   

Сподели: