The Big Bang Theory

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Шелдон и Ленард се најдобри другари и цимери, тие имаат многу признанија во областа на физикаta и IQ од 180. Имаат уште двајца најдобри пријатели Хоуард и Раџеш/Раш(кој има проблеми со зборување со жени). Шелдон и Ленард се би раскажале за физика, но немаат претстава како да зборуваат со девојки, се додека не се досели новата сосетка Пeни. Во која Ленард се заљубува.
До сега има излезено 4 сезони, 5та е на средина.
Ја гледате ли серијава?
Кој ви е омилен лик?

Мене омилен лик ми е Шелдон. 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown
Назад сум малце јас, ја глеам на Б92. Ќе стигнам кај да е и до новата. Ама викаат дека полека паѓал хуморот.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
па пошо ја нема на макеоднските канал и за то и не се гледа толку иначе јака е ја имам гледано со доктор шелдон купер
 

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
137
169
43
Скопје
Серијата е страшно смешна, така да ако имате можности да си ја симнете од интернет, само напред :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
колку пати да го гчедам ова пак се смејам.
Ги има прикачено сите сезони до сега на кимотека.мк, една епизода трае од 19-22мин највеќе.
исто и ова
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip and Stenak