1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Big Bang Theory

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Selma, 15 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Шелдон и Ленард се најдобри другари и цимери, тие имаат многу признанија во областа на физикаta и IQ од 180. Имаат уште двајца најдобри пријатели Хоуард и Раџеш/Раш(кој има проблеми со зборување со жени). Шелдон и Ленард се би раскажале за физика, но немаат претстава како да зборуваат со девојки, се додека не се досели новата сосетка Пeни. Во која Ленард се заљубува.
  До сега има излезено 4 сезони, 5та е на средина.
  Ја гледате ли серијава?
  Кој ви е омилен лик?

  Мене омилен лик ми е Шелдон.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На BlackTulip, WomanInRed, Trouble и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  топ се! само некако во последно време знаат да го затупат и они
   
 3. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Многу добра серија :)...посебно Пени е добра :D
   
 4. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Назад сум малце јас, ја глеам на Б92. Ќе стигнам кај да е и до новата. Ама викаат дека полека паѓал хуморот.
   
 5. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Мене еве до последнава епизода ми е јака неам осетено нешто полошо да е:)
   
 6. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Сериозно никој не ја гледа оваа серија?


   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  па пошо ја нема на макеоднските канал и за то и не се гледа толку иначе јака е ја имам гледано со доктор шелдон купер
   
 8. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Сега прв пат ја гледам!
   
 9. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Серијата е страшно смешна, така да ако имате можности да си ја симнете од интернет, само напред :)
   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  колку пати да го гчедам ова пак се смејам.
  Ги има прикачено сите сезони до сега на кимотека.мк, една епизода трае од 19-22мин највеќе.
  исто и ова
   
  На BlackTulip и Stenak им се допаѓа ова.

Сподели: