The Big Bang Theory

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
DarkPassenger кои 20 ина мин,, ја вакви мали пуштам по цела сезона наеднаш гледам :rofl
не сум по комедиите ,али за сеа Принцот од Бел Ер никој не може да го замени за мене
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
DarkPassenger кои 20 ина мин,, ја вакви мали пуштам по цела сезона наеднаш гледам :rofl

Зборам за пренос на телевизија. Луѓето после работен ден навечер ја гледааат епизодата за да се опуштат од поминатиот ден. Тоа е општа намена на таквите кратки комични серии со лесна содржина и хумор.
 

SanjaP

Полноправен Член
25 март 2013
31
8
8
31
Ми оди и мене ејми на живци, инаку серијата е интересна
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
789
1,103
Серијава е предобра , сите сезони се супер , одвај чекам да испадне 7ма сезона (ако испадне - се надевам) . хуморот во серијава е топ .Омилени ликови се знае Шелдон и Ленорд хахаа.Ќе почнам да ги гледам пак одпочеток дефинитивно :kafeimages (1).jpg
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Ми беше одбивна серија ама на прв поглед.Интересна е претпоставувам дека сум уште на почетокот некаде втора сезона.
Има хумор баш каков што сакам,да не ми е предвидлив.
Воловиц или како и да се чита ми е доловен баш како некои ликови кои сум ги познавал во животот :)
Треба да се даде шанса на серијава без предрасуди кога се почнува да се гледа.
Во првата сезона ми беше Пени ептен непогодена ама во втората успева да се вклопи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Redhead

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
Видно истрауматизирана сум после новава епизода:D

Вака ја гледав (bandit) :D
 

minion

Истакнат Член
18 мај 2018
12
7
103
Интересна е серијава многу, добар хумор некако те влече што поише да гледаш. Ама реално 11та сезона не им требаше, барем мене ми е премногу,се изгуби смислата више. Шелдон како најјак лик во серијава, ( се шлогирав кога дознав дека има 45 години, ) Ленард не го сакам нешто ниту како лик ама и ми делува како некој многу дрска и груба личност.