1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Big Bang Theory

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Selma, 15 февруари 2012.

 1. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  DarkPassenger кои 20 ина мин,, ја вакви мали пуштам по цела сезона наеднаш гледам :rofl
  не сум по комедиите ,али за сеа Принцот од Бел Ер никој не може да го замени за мене
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Зборам за пренос на телевизија. Луѓето после работен ден навечер ја гледааат епизодата за да се опуштат од поминатиот ден. Тоа е општа намена на таквите кратки комични серии со лесна содржина и хумор.
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Еве ги во малку поинакво издание... :biggrin

  TBBT.jpg
   
  На Tantara, Redhead, BlackTulip и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. SanjaP

  SanjaP Полноправен Член

  Зачленет на:
  25 март 2013
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  8
  Ми оди и мене ејми на живци, инаку серијата е интересна
   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Кога би биле дел од Симпсонови. :biggrin

  TBBT The Simpsons version.jpg
   
  На Tantara, Redhead и BlackTulip им се допаѓа ова.
 6. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Серијава е предобра , сите сезони се супер , одвај чекам да испадне 7ма сезона (ако испадне - се надевам) . хуморот во серијава е топ .Омилени ликови се знае Шелдон и Ленорд хахаа.Ќе почнам да ги гледам пак одпочеток дефинитивно :kafe images (1).jpg
   
 7. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Ми беше одбивна серија ама на прв поглед.Интересна е претпоставувам дека сум уште на почетокот некаде втора сезона.
  Има хумор баш каков што сакам,да не ми е предвидлив.
  Воловиц или како и да се чита ми е доловен баш како некои ликови кои сум ги познавал во животот :)
  Треба да се даде шанса на серијава без предрасуди кога се почнува да се гледа.
  Во првата сезона ми беше Пени ептен непогодена ама во втората успева да се вклопи.
  [​IMG]
   
  На Redhead му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,866
  Видно истрауматизирана сум после новава епизода:D
  [​IMG]
  Вака ја гледав (bandit) :D
   
 9. The puss in boots

  The puss in boots Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  221
  Допаѓања:
  147
  [​IMG]
  мојата реакција на последната епизода
   
 10. minion

  minion Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 мај 2018
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  7
  Интересна е серијава многу, добар хумор некако те влече што поише да гледаш. Ама реално 11та сезона не им требаше, барем мене ми е премногу,се изгуби смислата више. Шелдон како најјак лик во серијава, ( се шлогирав кога дознав дека има 45 години, ) Ленард не го сакам нешто ниту како лик ама и ми делува како некој многу дрска и груба личност.
   

Сподели: