The Big Bang Theory

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Ех најдобрата серија што ја гледам. Шелдонче ми е идолот, го обожавам човеков. Ги имам изгледано сите сезони, лани летоска знам јас почнав од почеток и по цели денови само серијава ја вртев. Предобра ми е :)
 

alekjov1234

Староседелец
3 август 2012
138
48
1,028
Многу добра серија. Меѓу оние на врвот ми е, секако изгледани ми се сите сезони, а планирам и понатаму да ја гледам. Мене омилен лик ми е Воловиц, особено фактот дека живее со мајка му која неможе да е подосадна, погнасна и незнам уште што, но сепак доаѓаат во интересни ситуации.
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown
Чисто информативно, на Б92 ќе иде секој работен ден во 5 по една епизода. Утре е втората епизода од прва сезона.
 
  • Like
Реакции: Nighty

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Бубалици?
неможеа поглуп наслов да смислат |-(
Абе така е кога гледаат од нашите северни соседи. Они мислам дека ја имаат преведено како шребери или штребери, а нашите Бубалици. Исто како Psych што ми ја преведуваат на Fox како Чудаци, а србите ја преведуваат како Фрикови.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Бубалици (facepalm) Поарно да го оставиле оригиналниот наслов.
Не можат да го оставам оригиналниот наслов зашто е Македонска ТВ. Штом се пренесува странска содржина мора да има титл.
 
  • Like
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Не можат да го оставам оригиналниот наслов зашто е Македонска ТВ. Штом се пренесува странска содржина мора да има титл.
Eпа можело да биде Теоријата за големата експлозија, се радувам само што нема да биде синхронизирана. Апреведот верувам дека ќе биде ужас, камо да имав опција да го тргнам преводот :biggrin

Баш ме интересира како же ги преведат другите серии.