1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Big Bang Theory

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Selma, 15 февруари 2012.

 1. Препознатлива

  Препознатлива Истакнат Член

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  94
  Ех најдобрата серија што ја гледам. Шелдонче ми е идолот, го обожавам човеков. Ги имам изгледано сите сезони, лани летоска знам јас почнав од почеток и по цели денови само серијава ја вртев. Предобра ми е :)
   
 2. alekjov1234

  alekjov1234 Староседелец

  Зачленет на:
  3 август 2012
  Мислења:
  138
  Допаѓања:
  48
  Многу добра серија. Меѓу оние на врвот ми е, секако изгледани ми се сите сезони, а планирам и понатаму да ја гледам. Мене омилен лик ми е Воловиц, особено фактот дека живее со мајка му која неможе да е подосадна, погнасна и незнам уште што, но сепак доаѓаат во интересни ситуации.
   
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Колку пати и да го гледам пак ми е смешно :biggrin  I'm baaaaaaaaaaaack :rofl
   
  На WomanInRed и Stenak им се допаѓа ова.
 4. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Чисто информативно, на Б92 ќе иде секој работен ден во 5 по една епизода. Утре е втората епизода од прва сезона.
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  The Big Bang Theory од утре започнува на МТВ1 од 19:00h под насловот Бубалици. Can't wait :igra
   
  На Дејмон му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Бубалици?
  неможеа поглуп наслов да смислат |-(
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Бубалици (facepalm) Поарно да го оставиле оригиналниот наслов.
   
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Абе така е кога гледаат од нашите северни соседи. Они мислам дека ја имаат преведено како шребери или штребери, а нашите Бубалици. Исто како Psych што ми ја преведуваат на Fox како Чудаци, а србите ја преведуваат како Фрикови.
   
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Не можат да го оставам оригиналниот наслов зашто е Македонска ТВ. Штом се пренесува странска содржина мора да има титл.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Eпа можело да биде Теоријата за големата експлозија, се радувам само што нема да биде синхронизирана. Апреведот верувам дека ќе биде ужас, камо да имав опција да го тргнам преводот :biggrin

  Баш ме интересира како же ги преведат другите серии.
   

Сподели: