1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Counter Strike

Дискусија во форумот 'Игри' започната од важна, 14 февруари 2012.

 1. daffy

  daffy Нов член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Супер е CS 1.6, порано ептен игравме ... со мојот поранешен тим Simplex сум бил на 5 Светски првенства и неколку Европски...Ептен беше забавно, штета што тоа не се случува повќе... поз
   
 2. Kowalsky

  Kowalsky Полноправен Член

  Зачленет на:
  27 декември 2012
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  11
  уште ли се занимавате со кантер бе ? :nah таа игра одамна ја неам играно скоро 4 години !! и стварно ми е поубаво и од искуство им препорачувам на децата под 12 години да не го играат затоа што се ствара агресивност кај децата , малите дечиња сонуваат разни работи така да ИЗБРИШЕТЕЈА КАНТЕР !!
   
 3. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Порано играв.. Сега ако земам да играм нешто од овие поновите. НЕ ПОМИСЛУВАМ ДА ИГРАМ СТАРИ ИГРИ ЗАТОА ШТО СЕ ЗАРАЗА !
   
 4. Kowalsky

  Kowalsky Полноправен Член

  Зачленет на:
  27 декември 2012
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  11
  И ТОА КАКВА ЗАРАЗА !
   
  На Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Може некој да ми објасни неколку работи? Зошто понекогаш, рецимо играм кантер, а пола тим го гледам како терор? Зошто понекогаш, некој играч го гледам како да е заглавен во место, а всушност тој игра и одеднаш ме убива, зошто за мене е невидлив? Сето ова во комбинација со оружјата на играчите кои или покажуваат како укочено се рилоудуваат или како укочено пукаат (не знам поинаку како да обаснам).

  Иначе, која мапа ви е омилена? Мене ми е de_marauder.
  Кое ви е омилено оружје? Мене ми е M4A1.
   
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Веројатно има багови во мапата. Места кај што заглават играчите и не можат да излезат, а можат да пукаат. Додека играв и јас имам така навлезено. Тоа се пропусти во мапата изгледа, до друго мислам дека не е. :)
  Инаку најмногу ја играв cs_assault, а омилено оружје ми е AK41 :)
   
 7. Kowalsky

  Kowalsky Полноправен Член

  Зачленет на:
  27 декември 2012
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  11
  омилена мапа: de_dust2 i de_inferno
  омилена пушка: AK-47
   
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Сум утнал седмицата, на АК-47 мислев :zelen
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  И мене ми се дешавало тој кд се муваф специјалци или терористи : ) тој е кд е фул сервер
  haaha дешавало се е као набљудувач чекам да се искључи некој и одма да штракну М и да се укључу
  брзи прсти, зшто сс мене чекаф још три четфорица
  Леј не сам играја одамна, а кидаше мноо стфарно некад сс црну стрелу, заебани места сс заебани убистфа : )
  На офис мноо газеше, од прозорче не ги дааше на терористи да претрчиф куде снекче надвор : ) кидање
  Даст двојка нај ми здосади, наише се игра , досадна е
   
  На The Tramp и Hkakashi им се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  И мене dust_2 ми е досадна најчесто, језда некад ми се игра саат два само на неа, онака да се испуцам.

  Иначе доста често играм во комбинација на P90 (за од блиску) со десерт (за од далеку). Особено за рашање онака, тешко дека ќе ме сопрат пред 2/3 набрзинка да ги изрешетам. :biggrin

  Во последно време многу ми се допаѓа de_red_roofs, а и de_transilvania, а ептен ја замразив de_monte.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: