Counter Strike

daffy

Нов член
26 декември 2012
1
0
1
Супер е CS 1.6, порано ептен игравме ... со мојот поранешен тим Simplex сум бил на 5 Светски првенства и неколку Европски...Ептен беше забавно, штета што тоа не се случува повќе... поз
 

Kowalsky

Полноправен Член
27 декември 2012
29
11
8
23
Kicevo
уште ли се занимавате со кантер бе ? :nah таа игра одамна ја неам играно скоро 4 години !! и стварно ми е поубаво и од искуство им препорачувам на децата под 12 години да не го играат затоа што се ствара агресивност кај децата , малите дечиња сонуваат разни работи така да ИЗБРИШЕТЕЈА КАНТЕР !!
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Порано играв.. Сега ако земам да играм нешто од овие поновите. НЕ ПОМИСЛУВАМ ДА ИГРАМ СТАРИ ИГРИ ЗАТОА ШТО СЕ ЗАРАЗА !
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Може некој да ми објасни неколку работи? Зошто понекогаш, рецимо играм кантер, а пола тим го гледам како терор? Зошто понекогаш, некој играч го гледам како да е заглавен во место, а всушност тој игра и одеднаш ме убива, зошто за мене е невидлив? Сето ова во комбинација со оружјата на играчите кои или покажуваат како укочено се рилоудуваат или како укочено пукаат (не знам поинаку како да обаснам).

Иначе, која мапа ви е омилена? Мене ми е de_marauder.
Кое ви е омилено оружје? Мене ми е M4A1.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Може некој да ми објасни неколку работи? Зошто понекогаш, рецимо играм кантер, а пола тим го гледам како терор? Зошто понекогаш, некој играч го гледам како да е заглавен во место, а всушност тој игра и одеднаш ме убива, зошто за мене е невидлив? Сето ова во комбинација со оружјата на играчите кои или покажуваат како укочено се рилоудуваат или како укочено пукаат (не знам поинаку како да обаснам).

Иначе, која мапа ви е омилена? Мене ми е de_marauder.
Кое ви е омилено оружје? Мене ми е M4A1.
Веројатно има багови во мапата. Места кај што заглават играчите и не можат да излезат, а можат да пукаат. Додека играв и јас имам така навлезено. Тоа се пропусти во мапата изгледа, до друго мислам дека не е. :)
Инаку најмногу ја играв cs_assault, а омилено оружје ми е AK41 :)
 

Kowalsky

Полноправен Член
27 декември 2012
29
11
8
23
Kicevo
Веројатно има багови во мапата. Места кај што заглават играчите и не можат да излезат, а можат да пукаат. Додека играв и јас имам така навлезено. Тоа се пропусти во мапата изгледа, до друго мислам дека не е. :)
Инаку најмногу ја играв cs_assault, а омилено оружје ми е AK41 :)
омилена мапа: de_dust2 i de_inferno
омилена пушка: AK-47
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
И мене ми се дешавало тој кд се муваф специјалци или терористи : ) тој е кд е фул сервер
haaha дешавало се е као набљудувач чекам да се искључи некој и одма да штракну М и да се укључу
брзи прсти, зшто сс мене чекаф још три четфорица
Леј не сам играја одамна, а кидаше мноо стфарно некад сс црну стрелу, заебани места сс заебани убистфа : )
На офис мноо газеше, од прозорче не ги дааше на терористи да претрчиф куде снекче надвор : ) кидање
Даст двојка нај ми здосади, наише се игра , досадна е
 
  • Like
Реакции: The Tramp and Hkakashi

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
И мене dust_2 ми е досадна најчесто, језда некад ми се игра саат два само на неа, онака да се испуцам.

Иначе доста често играм во комбинација на P90 (за од блиску) со десерт (за од далеку). Особено за рашање онака, тешко дека ќе ме сопрат пред 2/3 набрзинка да ги изрешетам. :biggrin

Во последно време многу ми се допаѓа de_red_roofs, а и de_transilvania, а ептен ја замразив de_monte.
 
  • Like
Реакции: The Tramp