Counter Strike

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Колко ми се приигра сорс еј, авп на даст двојку, колко висеше на украински сајтови, што ме пoдл'жа? : (
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Дали постои начин да се докаже дека не си читер? Нешто преку играта или стимот или општо компјутерот.
Мноо ли си јака, мислиф дека си читер ? : ) И мене едн пут ме кикнасфа на едн сервер, мноо убистфа напраи сс awp
Ма што ти пишују ја бре кд нема да прочиташ : )
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Знам дека звучам како тотален nerd па можда и дебил зошто се палам на вакви дешавки, али денес (т.е. веќе вчера вечерта) ја направив најдобрата најлегендарна работа у моето 2 годишно секоедневно играње. У кратки црти, 9 kills + (3 од) експлодирање на бомба. Се игра dust2 (ко по обичај -.-), ја сум терор; почиње партија, ја автоматски идам на шорт, се пукам едно време и гледам бомбата паднала у тунел. Идам да ја земам, у меѓувреме ме опколуваат и од ловер и од горе у тунелот; значи, наредните 9 убиства се прашање на минута, може и помалце; у тунелот се пунам со адреналин и ѕиркам доле - убивам, ѕиркам горе - убивам, пак ѕиркам доле - убивам; искачам на мид - убивам еден од лонг што излегол; идам на шорт (ја носам бомбата на А) - убивам тука еден зад скалите; ѕиркам на А сајт - убивам еден таму што стои; идам ја поставувам бомбата; чекам одма тука зад кутиите, слушам иде еден од нивен спон - чекам да помине и го убивам; ѕиркам на шорт - излегол еден и го убивам; слушам пак еден иде од спон - го убивам и таман да ѕирнам пак од шорт ме убиваат, НО пробува да дефа ама нема време и пука бомбата. Сето ова се дешава без мислење, само ѕиркам ваму - реакција импулсивно и некоја комбинација на вештина и среќа па толку многу убиства плус со 4 оружја ги потепав, таман еден пукам и убивам и џиткам одма пушката за да земам нова со тазе куршуми. Човече ако ви се верува, се осеќав ИСТОШТЕНО после дешавкава. Буквално, не само психички, се почувствував и физички ослабено од што толку адреналин ме обзема плус превише се пресконцентрирав и ко автоматски да ме стегна главоболка. Да, знам дека сум nerd што се пали по ова, а и муабетов ми е детски, али поинаку не може да се опише... Damn, толку беше добро што морав да се изнапишам, т.е. пофалам. :zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Знам дека звучам како тотален nerd па можда и дебил зошто се палам на вакви дешавки, али денес (т.е. веќе вчера вечерта) ја направив најдобрата најлегендарна работа у моето 2 годишно секоедневно играње. У кратки црти, 9 kills + (3 од) експлодирање на бомба. Се игра dust2 (ко по обичај -.-), ја сум терор; почиње партија, ја автоматски идам на шорт, се пукам едно време и гледам бомбата паднала у тунел. Идам да ја земам, у меѓувреме ме опколуваат и од ловер и од горе у тунелот; значи, наредните 9 убиства се прашање на минута, може и помалце; у тунелот се пунам со адреналин и ѕиркам доле - убивам, ѕиркам горе - убивам, пак ѕиркам доле - убивам; искачам на мид - убивам еден од лонг што излегол; идам на шорт (ја носам бомбата на А) - убивам тука еден зад скалите; ѕиркам на А сајт - убивам еден таму што стои; идам ја поставувам бомбата; чекам одма тука зад кутиите, слушам иде еден од нивен спон - чекам да помине и го убивам; ѕиркам на шорт - излегол еден и го убивам; слушам пак еден иде од спон - го убивам и таман да ѕирнам пак од шорт ме убиваат, НО пробува да дефа ама нема време и пука бомбата. Сето ова се дешава без мислење, само ѕиркам ваму - реакција импулсивно и некоја комбинација на вештина и среќа па толку многу убиства плус со 4 оружја ги потепав, таман еден пукам и убивам и џиткам одма пушката за да земам нова со тазе куршуми. Човече ако ви се верува, се осеќав ИСТОШТЕНО после дешавкава. Буквално, не само психички, се почувствував и физички ослабено од што толку адреналин ме обзема плус превише се пресконцентрирав и ко автоматски да ме стегна главоболка. Да, знам дека сум nerd што се пали по ова, а и муабетов ми е детски, али поинаку не може да се опише... Damn, толку беше добро што морав да се изнапишам, т.е. пофалам. :zelen
Прв пат гледам женско да игра кантер толку многу. Не дека имам нешто против, ама немам слушнато до сега женско кантер да игра. Се си мислев дека вие женските не сакате вакви игри. :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Прв пат гледам женско да игра кантер толку многу. Не дека имам нешто против, ама немам слушнато до сега женско кантер да игра. Се си мислев дека вие женските не сакате вакви игри. :)

Па да, нема премногу жени што играат, особено гледајќи колку многубројни се мажите. Ама моментално на сервер има 12 жени, од кои 6-7 сме секојдневно активни. И not to brag, ама има 2-3 што сме предобри, 90% од мапите една барем завршува на прво место со скор од 30 и кусур kills наспроти 8-10 deaths. :D
 

deadhalf

Староседелец
7 јануари 2013
6
9
603
26
ми треба помош..
нешто стиснав,незнам што и коа ке уклучам цс ми се појавува црно на екранот и пишува out of range 90.1 kHz/60Hz
сеа шо да праам знае некој?
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Нов проблем: поради форматирањето морав да ја реинсталирам. Го направив тоа и сега, не сака да се пушти. Двојно кликање на играта и се пушта прозорчето каде што пишува Preparing to launch counter-strike source... и толку. Не ја крева играта. Ја анинсталирав и повторно ја инсталирав, нема промени. Знае некој што е проблемот?