Counter Strike

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
ј***ш крак ке се изневирам ке искршу сфе краци и батаци
Ке виду јутре преко дн што како, мрзи ме ск да се баратам по фолдери и триста глупости
Мора еј негде сорс да најду да пуцам сс AWP : )
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Сите што ја споредувате GO со COD си немате везе! Ај поиграј недела дена, па ќе збориме. ;)

И ај, ќе сфатам GO да е чудна, сепак резолуцијата и деталите се развиени до лудило, ама Source бе... Најнормална игра како што една во 21ви век треба да изгледа, особено за пуцњевина потребни се повеќе детали, пореална игра, да ги осетиш оружјата и мапите како што треба, а не да го помешаш противникот со пиксел. 1.6 може вода да и носи на Супер Марио.

Плус, многу нормално дека не можеш да играш на ист сервер ако тој е направен за 1.6, а ти пробуваш на Source да го најдеш.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Во последниве 2 дена само ова го играм, многу ми е интересна верзијава. Се вика de_dust2 unlimited, кога ќе умреш се раѓаш повторно за 3 секунди и си бираш главно оружје и пиштол. Можеш во било кое време да ги смениш. Онака, баш е да се исфилтирарш, да се распуцаш.

 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Во последниве 2 дена само ова го играм, многу ми е интересна верзијава. Се вика de_dust2 unlimited, кога ќе умреш се раѓаш повторно за 3 секунди и си бираш главно оружје и пиштол. Можеш во било кое време да ги смениш. Онака, баш е да се исфилтирарш, да се распуцаш.

Ова Кантер Страјк Сорс е ?
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Овај даст двојка ми се играла заради Awp skils , е само заради тој
И кд сам Терорист и кд сам Специјалац : ) увек чувам кеш за awp и газу још на врата, бш као што стои на видео : )
Мноо сам ги научија места за чување и у А и у Б , најјака стаза за awp , после aztec
 

niche123

Истакнат Член
7 март 2013
32
6
108
АЈДЕ ДА СЕ СОБЕРЕМЕ 5-10 ПА ДА РУШИМЕ РЕКОРДИ !!!КАЖЕТЕ IP САМО!!ЈА СУМ ОДМА СПРЕМЕН :rofl
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
На steam ја има GO со 75% за само 2,75 евра. Исто така, има и пакет со сите кантер верзии за само 5,75 евра. Понудата трае само уште 2 саати. Мене ме занима дали би можело новата да се игра на лаптоп со:

Key Features and Benefits:
 • Intel Pentium dual-core P6000 processor
  1.86GHz, 1066MHz Front Side Bus, 3MB L3 Cache
 • 3GB DDR3 system memory
  Gives you the comfort for multimedia videos and images, video conferencing, basic gaming and all other simple duties
 • 250GB SATA hard drive
  Store 166,000 photos, 71,000 songs or 131 hours of HD video and more
  SuperMulti double-layer DVD burner
  Watch DVD movies on your computer; read and write CDs and DVDs in multiple formats
 • 10/100/1000 Ethernet; 802.11b/g/n Wi-Fi
  Connect to a broadband modem or a wired broadband router with wired Ethernet, or wirelessly connect to a Wi-Fi signal or hotspot with the 802.11b/g/n wireless connection built into your gray Acer 17.3" laptop PC
 • 17.3" diagonal HD CineCrystal LED widescreen display
  Intel HD Graphics with 128MB of dedicated system memory, supporting Microsoft DirectX 10
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
На steam ја има GO со 75% за само 2,75 евра. Исто така, има и пакет со сите кантер верзии за само 5,75 евра. Понудата трае само уште 2 саати. Мене ме занима дали би можело новата да се игра на лаптоп со:

Key Features and Benefits:
 • Intel Pentium dual-core P6000 processor
  1.86GHz, 1066MHz Front Side Bus, 3MB L3 Cache
 • 3GB DDR3 system memory
  Gives you the comfort for multimedia videos and images, video conferencing, basic gaming and all other simple duties
 • 250GB SATA hard drive
  Store 166,000 photos, 71,000 songs or 131 hours of HD video and more
  SuperMulti double-layer DVD burner
  Watch DVD movies on your computer; read and write CDs and DVDs in multiple formats
 • 10/100/1000 Ethernet; 802.11b/g/n Wi-Fi
  Connect to a broadband modem or a wired broadband router with wired Ethernet, or wirelessly connect to a Wi-Fi signal or hotspot with the 802.11b/g/n wireless connection built into your gray Acer 17.3" laptop PC
 • 17.3" diagonal HD CineCrystal LED widescreen display
  Intel HD Graphics with 128MB of dedicated system memory, supporting Microsoft DirectX 10
Нема да можеш да ја играш GO на лаптопов, јас едвај ја играм на компјутер со C2Q 2.5GHz, 4GB DDR3 RAM и EN210 1GD3 графичка.. 60 фпс