1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Counter Strike

Дискусија во форумот 'Игри' започната од важна, 14 февруари 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ј***ш крак ке се изневирам ке искршу сфе краци и батаци
  Ке виду јутре преко дн што како, мрзи ме ск да се баратам по фолдери и триста глупости
  Мора еј негде сорс да најду да пуцам сс AWP : )
   
 2. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  абе ти си знаеш, ја ти викам боље ти е 1.6, али ај ти си постар повише разбираш :p
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Сите што ја споредувате GO со COD си немате везе! Ај поиграј недела дена, па ќе збориме. ;)

  И ај, ќе сфатам GO да е чудна, сепак резолуцијата и деталите се развиени до лудило, ама Source бе... Најнормална игра како што една во 21ви век треба да изгледа, особено за пуцњевина потребни се повеќе детали, пореална игра, да ги осетиш оружјата и мапите како што треба, а не да го помешаш противникот со пиксел. 1.6 може вода да и носи на Супер Марио.

  Плус, многу нормално дека не можеш да играш на ист сервер ако тој е направен за 1.6, а ти пробуваш на Source да го најдеш.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Во последниве 2 дена само ова го играм, многу ми е интересна верзијава. Се вика de_dust2 unlimited, кога ќе умреш се раѓаш повторно за 3 секунди и си бираш главно оружје и пиштол. Можеш во било кое време да ги смениш. Онака, баш е да се исфилтирарш, да се распуцаш.

   
 5. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Ова Кантер Страјк Сорс е ?
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Овај даст двојка ми се играла заради Awp skils , е само заради тој
  И кд сам Терорист и кд сам Специјалац : ) увек чувам кеш за awp и газу још на врата, бш као што стои на видео : )
  Мноо сам ги научија места за чување и у А и у Б , најјака стаза за awp , после aztec
   
 7. niche123

  niche123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 март 2013
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  6
  АЈДЕ ДА СЕ СОБЕРЕМЕ 5-10 ПА ДА РУШИМЕ РЕКОРДИ !!!КАЖЕТЕ IP САМО!!ЈА СУМ ОДМА СПРЕМЕН :patos
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  На steam ја има GO со 75% за само 2,75 евра. Исто така, има и пакет со сите кантер верзии за само 5,75 евра. Понудата трае само уште 2 саати. Мене ме занима дали би можело новата да се игра на лаптоп со:

  Key Features and Benefits:
  • Intel Pentium dual-core P6000 processor
   1.86GHz, 1066MHz Front Side Bus, 3MB L3 Cache
  • 3GB DDR3 system memory
   Gives you the comfort for multimedia videos and images, video conferencing, basic gaming and all other simple duties
  • 250GB SATA hard drive
   Store 166,000 photos, 71,000 songs or 131 hours of HD video and more
   SuperMulti double-layer DVD burner
   Watch DVD movies on your computer; read and write CDs and DVDs in multiple formats
  • 10/100/1000 Ethernet; 802.11b/g/n Wi-Fi
   Connect to a broadband modem or a wired broadband router with wired Ethernet, or wirelessly connect to a Wi-Fi signal or hotspot with the 802.11b/g/n wireless connection built into your gray Acer 17.3" laptop PC
  • 17.3" diagonal HD CineCrystal LED widescreen display
   Intel HD Graphics with 128MB of dedicated system memory, supporting Microsoft DirectX 10
   
 9. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Нема да можеш да ја играш GO на лаптопов, јас едвај ја играм на компјутер со C2Q 2.5GHz, 4GB DDR3 RAM и EN210 1GD3 графичка.. 60 фпс
   
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Not bad.

   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: