1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сте во хороскоп? А подзнак?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Proton, 12 февруари 2012.

?

Што сте во хороскоп?

 1. Овен

  6.1%
 2. Бик

  9.1%
 3. Близнаци

  10.1%
 4. Рак

  8.6%
 5. Лав

  9.1%
 6. Девица

  7.6%
 7. Вага

  5.6%
 8. Шкорпија

  5.6%
 9. Стрелец

  7.1%
 10. Јарец

  8.6%
 11. Водолија

  14.6%
 12. Риби

  8.1%
 1. ScorpioNka

  ScorpioNka Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 март 2016
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  41
  (facepalm)
   
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  За тие што не знаат што се во подзнак еве табела да си пресметаат :)
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 3. khz777

  khz777 Староседелец

  Зачленет на:
  20 септември 2014
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  68
  Ma koliko se trudili da Vam damo precizne podatke, potrebno je da znate da tabela nikada ne može da bude 100% tačna iz prostog razloga što je za precizno izračunavanje nečijeg podznaka neophodno uzeti u obzir tačan datum (godina, mesec, dan, sat i minut rođenja) i geografsku dužinu i širinu mesta rođenja.
   
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Е отприлика де :)
   
 5. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Водолииве у водство сме биле тука бре. :D
  Водолија/Вага
   
 6. Бабадук

  Бабадук Нов член

  Зачленет на:
  18 јуни 2016
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  9
  Близнаци а во подзнак, некаде ме покажува Лав, некаде Девица... И јас нз :D
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lizbeth

  Lizbeth Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2016
  Мислења:
  130
  Допаѓања:
  188
  Риби/Лав
   
  На Headache и Бабадук им се допаѓа ова.
 8. Headache

  Headache Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јуни 2016
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  72
  Близнаци, поднакот *тајна* :)
   
  На Lizbeth му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  129
  Strelec , podznak vodolija
   
 10. Pisces

  Pisces Истакнат Член

  Зачленет на:
  4 јули 2016
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  40
  Риби,лав
   
  На Lizbeth му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: