1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сте во хороскоп? А подзнак?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Proton, 12 февруари 2012.

?

Што сте во хороскоп?

 1. Овен

  6.1%
 2. Бик

  9.1%
 3. Близнаци

  10.1%
 4. Рак

  8.6%
 5. Лав

  9.1%
 6. Девица

  7.6%
 7. Вага

  5.6%
 8. Шкорпија

  5.6%
 9. Стрелец

  7.1%
 10. Јарец

  8.6%
 11. Водолија

  14.6%
 12. Риби

  8.1%
 1. rikica01

  rikica01 Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  19
  Јас сум Близнаци во подзнак не знам што сум. Ама едно ме интересира зошто повеќето луѓе велат дека близнаците се дволични. Не напротив ти можат за се да ти помогнат, а што е најважно можат да ти подарат вистинска подршка и вистинска љубов.
   
 2. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Повеќето луѓе немаат поима и сеуште во 21 век веруваат во бајки за мали деца.....
   
  На rikica01 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Риби,подзнак девица
   
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Нема врска. Близнаците ми се едни од омилените. Не се дволични туку темпераментни и менуваат однос и чувства многу брзо :) (star)
   
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,834
  Допаѓања:
  918
  Бидејќи не знаев каде да споделам...

  Повелете еден краток есеј за тоа како сами да одредувате кое соѕвездие се кревало на исток токму во часот кога вие сте го зеле првиот здив на Земјата.
   
 6. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,834
  Допаѓања:
  918
  Научивте како да си определувате подзнак за една година и нешто месеци? :)
   
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  не...да повикам пријател?:^)
   
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,834
  Допаѓања:
  918
  Погледни го постот над овој што јас го напишав. Има прекрасно објаснување како да го правите тоа едноставно :)
   
 9. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Знам јас кој знак и подзнак сум, од други калкулатори сум си израчунала...овој твојов горниот ми е малку мал и сложен;)

  пс
  мислев ќе се пријавиш како прав џентлмен и да ми израчунаш, ама.....:confused:
   
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,834
  Допаѓања:
  918
  Не. Доста ви рачунаа, почнете да си рачунате самите :)
  Верувате на калкулатори на нет?
  Немојте луѓе, немојте :)
   

Сподели: