1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сте во хороскоп? А подзнак?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Proton, 12 февруари 2012.

?

Што сте во хороскоп?

 1. Овен

  6.1%
 2. Бик

  9.1%
 3. Близнаци

  10.1%
 4. Рак

  8.6%
 5. Лав

  9.1%
 6. Девица

  7.6%
 7. Вага

  5.6%
 8. Шкорпија

  5.6%
 9. Стрелец

  7.1%
 10. Јарец

  8.6%
 11. Водолија

  14.6%
 12. Риби

  8.1%
 1. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Јас сум Стрелец, подзнак Јарец :)
   
 2. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Близнаци, а подзнак Водолија.
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Кај мене е специфично малце тоа што сум родена на граница помеѓу Лав и Девица... А Во подзнак сум Рак...
   
 4. iskra

  iskra Староседелец

  Зачленет на:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  300
  Девица, подзнак Вага. Не се закачај со мене.
   
  На MarGrey и True_Blood им се допаѓа ова.
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  јарец во подзнак мислам дека сум бик иначе кај можам да проверам за сигурно и ако можи некој дами кажи шо значи таа комбинација...
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Ова и за машки важи? :)

  btw Јарец ми искочи, ваљда точно е
   
 7. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Овен со подзнак Лав (ми фали мускулот од скајп сега овде :)
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  јасрец со лав сум бил....
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Лав, а подзнак скорпија. Убиствена комбинација :)
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  И во хороскоп и во подзнак сум лав ... хаха :p:kafe
   
  На Glorry му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: