1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сте во хороскоп? А подзнак?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Proton, 12 февруари 2012.

?

Што сте во хороскоп?

 1. Овен

  6.1%
 2. Бик

  9.1%
 3. Близнаци

  10.1%
 4. Рак

  8.6%
 5. Лав

  9.1%
 6. Девица

  7.6%
 7. Вага

  5.6%
 8. Шкорпија

  5.6%
 9. Стрелец

  7.1%
 10. Јарец

  8.6%
 11. Водолија

  14.6%
 12. Риби

  8.1%
 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  (n)
   
 2. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Водолија. Подзнак незнам
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 3. atala

  atala Староседелец

  Зачленет на:
  28 октомври 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  13
  Овен.Подзнак Бик.
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,832
  Допаѓања:
  917
  Во колку часот си родена? :)
   
 5. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  12
   
 6. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,832
  Допаѓања:
  917
  Ако си напладне 12. тогаш си Овен подзнак :)
  Има мала веројатност да си Риби последни степени....
   
 7. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Fala:)
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: