1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сте во хороскоп? А подзнак?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Proton, 12 февруари 2012.

?

Што сте во хороскоп?

 1. Овен

  6.1%
 2. Бик

  9.1%
 3. Близнаци

  10.1%
 4. Рак

  8.6%
 5. Лав

  9.1%
 6. Девица

  7.6%
 7. Вага

  5.6%
 8. Шкорпија

  5.6%
 9. Стрелец

  7.1%
 10. Јарец

  8.6%
 11. Водолија

  14.6%
 12. Риби

  8.1%
 1. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Бик - Шкорпија ----- Најтврдоглави инаетчии и најдобри љубовџии..... :patos:):patos
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  не знам ... или јарец или водолија....на граница сум...
  ако се разбира некој во хороскоп ,нека пише :kafe
   
  На Yea bro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Хороскоп Лав подзнак Рак
   
 4. LILI star

  LILI star Староседелец

  Зачленет на:
  29 октомври 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  15
  Девица со подзнак Лав
   
 5. Yea bro

  Yea bro Нов член

  Зачленет на:
  21 јануари 2015
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  3
  јас сум шкорпија може многумина ке ме критикуваат по овој коментар но дали сте се запрасале дали сме ние злобни или некој неможе да ја прифати вистината кога ке му се каже ве навредуваме ? напротив ви правиме услуга ви ги откривамњ несовршеностите затоа што вие не ги гледате .Одмаздолубиви сме а кои сте вие да си играта со нашите чувства всушност сите сме исти бидејки злобен е секој оној кој го повредува другите .скорпија,мистериозна толку привлечна харизматична со еден збор магнет каде и да оди освојува силна борбена искрена но со добро срце - чекам осуди но ова е мое мислење па нели секој треба да има свое ?
   
 6. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Лав со подзнак близнаци.
   
 7. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Лав / Стрелец
   
 8. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Водолија,подзнак Шкорпија
   
 9. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Хороскоп Водолија а подзнак риба :D
   
 10. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Хороскоп лав, подзнак рак.. (wasntme)
   

Сподели: