Што сонувавте денес?

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Поглуп сон здравје! :D Сонував дека Arkantos и Aristokrat биле еден ист човек тука на форумов ... :rofl и јас сум ја открила таа измама,тоа големо откритие :D па сме се расправале тука,сме се карале по форумов....абе свашта! (facepalm) како може вакво нешто да сонувам бе..ц.ц.ц....:D:D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Убивав ладнокрвно и се ситев со тоа. На крај ги собрав другите што беа со мене и ги отваравме лешовите и ги проучувавме органите и мускулите.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Баба ми ја сонував.
Ми викаше:
Ако мила, така само.
А гравче да ти стоплам?
Јас:
-Не бабо фала јадена сум.
И ќути ќути ќути, и пак ми вика:
-Ам гравче да ти стоплам?
Јас пак:
-Не бе бабо јадена сум.
И пак ќути ќути ќути и вика:
-Ем ќе ти стоплам гравче да јадеш.
Јас:
-Нее бабо ти реков јадена сум.
И после истото време на ќутење:
-З'ш неќиш гравче???
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Една иста жена ја сонувам секоја вечер,моја роднина,ама некако сонувањето ми е негативно како кошмар го доживувам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Сонував кошмар синоќа..на некоја нива одам и покрај мене се змии поминуваат и тоа не мали туку огромни,како анаконди,и во сонот помислував не врескај и не плаши се тоа е само сон..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Smiley_1996

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
345
802
393
Кумановоoo !
Сонував како се наогам во Македонија , Куманово .. Ама Куманово имаше море,беше многу убаво и среден град ... Јас,Мајка ми и другарка и на мама шетавме покрај морето,одеднаш почна да дува силенн ветар ,морето имаше огромни бранови , мајками смирена ми рече:Ауу с'га е наш ред ... Бев свесна дека е време едни војници од градот да не одведат на некоја задача ,сите луге од градот имаа задачи.. Но јас бев свесна дека е сон и го протумачив и на мама и реков:Мамоо ! Нели гделаш што правив сс нас људи експерименти,мамо у пекол смо!Неможев они да ни кажуве на нас некои задатци ,овој е наш живот.. ЈА НЕ ИДУИ! :mad ... Мама:Moрамо! Jaс:Ти прави што сакаш!Твој избор ... ЈАс бесна,незнам што да правам , здогледав на еден пат еден бел убав автомобил , се упатив кон него ,велегов во него , бев свесна дека имам во џебот бнекакви клучеви,ама овие што ги извадив беа златни и вклучив автомобилот(но незнам да возам :() .. почнав да управувам со него,беше многу лесно одколку што мислев ..Но Автомобилот почна да се дига накај небото,а од небото светеше сонце ... Се разбудив:eek,Баш сакав да видам што ке се случи потоа .. Какви се глупости сонувам .. :giggle

Луге има ли некој по форумот што знае да ги протумачи соновите ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sofija... and Badgirl

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Сонував како се наогам во Македонија , Куманово .. Ама Куманово имаше море,беше многу убаво и среден град ... Јас,Мајка ми и другарка и на мама шетавме покрај морето,одеднаш почна да дува силенн ветар ,морето имаше огромни бранови , мајками смирена ми рече:Ауу с'га е наш ред ... Бев свесна дека е време едни војници од градот да не одведат на некоја задача ,сите луге од градот имаа задачи.. Но јас бев свесна дека е сон и го протумачив и на мама и реков:Мамоо ! Нели гделаш што правив сс нас људи експерименти,мамо у пекол смо!Неможев они да ни кажуве на нас некои задатци ,овој е наш живот.. ЈА НЕ ИДУИ! :mad ... Мама:Moрамо! Jaс:Ти прави што сакаш!Твој избор ... ЈАс бесна,незнам што да правам , здогледав на еден пат еден бел убав автомобил , се упатив кон него ,велегов во него , бев свесна дека имам во џебот бнекакви клучеви,ама овие што ги извадив беа златни и вклучив автомобилот(но незнам да возам :() .. почнав да управувам со него,беше многу лесно одколку што мислев ..Но Автомобилот почна да се дига накај небото,а од небото светеше сонце ... Се разбудив:eek,Баш сакав да видам што ке се случи потоа .. Какви се глупости сонувам .. :giggle

Луге има ли некој по форумот што знае да ги протумачи соновите ?

Можеш тука да видиш то ти значи тоа што си го сонувала...
http://www.femina.mk/соновник