Што сонувавте денес?

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
како некој непознат ама во сонот сме се знаеле,ме запросил ми ставил прстен ...многу сум го сакала и среќна сум била...

хмм :rolleyes
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Некој ако ми го протолкува сонот го частам што сака.

Сонував како сум пред зграда, летен период.Сонцето пече.
Јас заедно со сите мои најдобри другари, луѓе со кои се знам од раѓање што се вели, што работам со нив сите сме биле во инвалидски колички.Сме се мачеле сите заедно да стигнеме да го запалиме светлото во влез.Додека пробуваме се стемни.И се разбудив.

Јас си имам некаква си моја перцепција за сонов, ама точно не знам што значи.
Инвалид према мене значи немоќен, неспособен.Тоа што сум бил со моите другари вајда значи дека сите сме неспособни.А тоа со светлото дека нешто ќе има ама вајда недостижно ќе биде и ќе го снема.

Ако некој има друга варијанта и е поточна од мојава нека пише, частам :D
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Некој ако ми го протолкува сонот го частам што сака.

Сонував како сум пред зграда, летен период.Сонцето пече.
Јас заедно со сите мои најдобри другари, луѓе со кои се знам од раѓање што се вели, што работам со нив сите сме биле во инвалидски колички.Сме се мачеле сите заедно да стигнеме да го запалиме светлото во влез.Додека пробуваме се стемни.И се разбудив.

Јас си имам некаква си моја перцепција за сонов, ама точно не знам што значи.
Инвалид према мене значи немоќен, неспособен.Тоа што сум бил со моите другари вајда значи дека сите сме неспособни.А тоа со светлото дека нешто ќе има ама вајда недостижно ќе биде и ќе го снема.

Ако некој има друга варијанта и е поточна од мојава нека пише, частам :D
Ако вие сте инвалид

И покрај сомнежите на другите луѓе кон вас, ќе успеете да ги покажете своите квалитети.
Ако помагате на инвалид

Ќе направите добро дело.
Многу инвалиди

Ќе доживеете длабока и среќна старост.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Шмекси

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
за денес не се секавам,,беше нешто добра ,,али претходната кој кошмар,, со другари се качувам по некоја стрмна планина и почнуваат озгора да паѓаат карпи .... најчудно од се е што мислам дека имав избор ,да бегам или да се разбудам ,,,беше ептен реално тоа чувство ми пројде низ глава,прв пат ми се случува ..

се дешавало истото и на некој друг ?
качување нагоре е успех!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ice_Man

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
ептен глупав сон... помалце мистериозно страшен... но откако пребарував по соновниците видов дека доколку ја сонуваш Богородица ќе очекувам дете (happy) каде што Богородица ја чував во раце бидејќи се плашев од едни сеништа глупи и ме разбудија ненаспана и срам да им е.... башка си ја сонував и прабаба ми која преку балкон ми го фрли нејзиниот рачен часовник за да се спасам од сенилата... тогаш пријателка сакаше да ми го земе од рака али не успеа, и јас почнав да трчам и избегав.... а и после ми кажаа дека некое дете исто така имало соништа и после една година на тој ден детето починало...
и уште глупости некои... али битно се разбудив и го цимав дечкото да ме теши!
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
сонував како тепам змии во мојот двор....тепав....и на крајот последната што ја убив беше проѕирна....мислам и се гледаше внатрешноста
... али битно се разбудив и го цимав дечкото да ме теши!
сега знам зашо онаа од Битола ми ѕвони во три и нешто наутро..... :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
сонував прстен...и на рака си го ставав..

и после сите ми праат филм ќе се мажиш сигурно

ама се зафркнаа јако...не се омажив:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Сонвев како сум си талкала по некој висечки мост.. :D
Уште да знаев што значит..убо ке беше
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Сонував еден тажен сон... сум нашла на улицата едно кутре, но имало нешто на него.. сум го зела кај мене дома и сум го ставила во вода, мајка ми дошла и рекла дека кутрето е изгорено цело и дека нема влакна, па кожата почнала да му паѓа мама му ја исчистила кожата, тоа после тоа си легнало и ги отворило очите и беше слепо :(