Што сонувавте денес?

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Вакви глупости одамна немам сонувано,додека ми е свежо да ви кажам да се насмејме малце:D..Целата случка се дешаваше во станот кај бабами што во случајот беше максимално издолжен и зголемен,претставуваше нешто како магацин и јас таму со уште некои личности што ми се важни ама не да речиш од другарки сите или пак од роднини сите,туку мешано страи млади ,цимерки се во едно...И седи е ние така прајме нешто муабет и наеднаш нешто како аларм се уклучува ...дошле крадци:rofl....цело тука сега настанува узбуна и има кај нас во Кав.повеке агенции за обезбедување и јас се познавам со тој едниот ...Каква случајност дојде тој ама не со колегите од работа туку со оние друштво шо му се...хахаххахаха и седат така јас оптегната на фотеља и мислиме сеа кај се крадците...јас тој едниот го меркам абе шо,се тегнам тука се глупирам нешто аххахахахаххахаххахаахаах Комедија стана од акција сонов...И отидов малце до на тераса да се излуфтирам ,се вракам внатре сите нешто растрчани се спремаат ке го испуштиме возот....(кој воз алооо)Демек требало со воз да си одиме дома поефтино било со воз...и одиме така наеднаш се стана темно вецер дојде,ние куферите ги влециме по една безнадежно права улица тоа моми во штикли си излевааат петок навечер дее :rofl ...ние така одиме накај железница(бдв во Кавадарци нема ж.станица,а гдарот воопшто не ни беше Кав,мене повеке некако како на Крушево ми маваше....и Јас така закопчувам палтото кога ваму гледам не е моето палто....леле ко фана црцето да ми чука 200 на саат се исповозбудив,на сета таа и го носев палтот на личноста која најмногу ме нервира во мојот живот..Ајде ми текна да му звонам на другар на тој со беа обезбедување и да ми го бараат палтото.Ваму во телефонот 4 ден крд,битно јас саат ипол муабет правев...Ај палтото ваму -таму никаде го нема..Од сите другарки шо беа со мене остана само една личност што и онака најмногу си ја ценам и си ја сакам од нив (кафе ке ја частам што остана до крај со мене)Во мегувреме сите излезени,видив и колешка од на факултет ,ми кажуваше оти професорката мене ме пуштила а неа не...:).....ова некако ми беше малку чудно,во едно кафуле влегува мајка и позаднеа влече 2 деца и му вика : ајде бе јас вас ке ве чекам веке е 5 и сите се пијани а ние уште немаме место најдено.ХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХ....Врв на се беше ,во целататаа узбуна ,палтото ми го нема,возот ке ни избега ако не побрзаме...абе шоо..јас во нервозата го откопчувам палтото(Тоа што беше на таа што ме нервира) и гледам под него моето ПАЛТО....ШТО ГО БАРАМ ЦЕЛ СОН АХАХАХАХАХАХАХАХХААХдругарками само такава со тие нејзини зелени очо стои поткачена на едни скали и таква цела со попгледот ЌЕ ТЕ УБИЈАМ се насмеа и ме гушна..............................крај
Ка се разбудив надвор сонце,јас покриена со 4 кебиња,и јорган со буфки (јас овцичка си го викам) ои ооооооггггггггрррромен јамбол..АБЕ ЖИВА ВОДА :D:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dea and Dee Dee

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dea

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
26
Јас сонував уште коа се разбудив кај 05 и 15 Ане, сонував дека дошол тука Нимиц и ни рекол проблемот е решен со Грција и дека Македонија ќе влезе во ЕУ! Пријатно... :rofl
ХАХАХАХАХАХААА!!!! Озбилно?! :rofl Хахахаааа, па можеби и ќе се случи :trepka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
26
Денес сонував како паѓа авион :eek И се оган околу него! Леле луѓе се преплашив!!! :ladno