1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сакате да правите додека врне?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Marick14, 25 март 2012.

 1. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  ако е 30ка со дожд сакам да стојам надвор,инаку се знае исто ко другарка ми мели,љубоффф
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кога врне зимам сок,пуканки и пуштам некој добар филм и гледам :)
   
 3. Мирче_мкД

  Мирче_мкД Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  173
  Допаѓања:
  121
  да бидам под сенка :zelen
   
 4. alekjov1234

  alekjov1234 Староседелец

  Зачленет на:
  3 август 2012
  Мислења:
  138
  Допаѓања:
  48
  Да седам пред компјутер со отворен прозор и да калкулирам која е веројатноста да ме удри гром, секако ако тоа го дозволуваат временските услови.
   
 5. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  :biggrin :D :D :D :D
   
 6. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  Преку лето : да уживам на балкон на ладовина и звеж воздух.
  Преку зима/есен: некое фино друштво малце мезе потпечено на шпорет или некој топол напиток и длабока дискусија.
   
 7. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Ако е наутро, да појадувам, пијам кафе покрај прозор и да набљудувам.
  Ако е на пладне, да гледам телевизија, да играм шах или некоја друштвена игра со блиските.
  Ако е попладне на квечерина, да разменуваме телесни течности со партнерката или да читам книга.
  Ако е навечер или во ноќта, да се гушкаме голи у кревет, примопредаја на телесните течности, па на спиење свртени у лажичка.
   
  На Dolphine му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Ако не е многу силен дождот сакам да шетам и да осеќам како капките ме студенкаат по грбот и рацете. :sram
  А ако е големо невреме обожавам да лежам и да уживам во истото.
   
  На UnFleur му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Пред некој ден кога врнеше сум се изнатрчала до дома... Ама убо ми дојде... Пак сакам.

  Some people feel the rain, others just get wet... ;)
   
  На parvati и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 10. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  да спијам да, ама пред да ми се приспие да легнам и да го слушам дур ми дојде дрема :)
   

Сподели: