Што сакате да правите додека врне?

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
ако е 30ка со дожд сакам да стојам надвор,инаку се знае исто ко другарка ми мели,љубоффф
 

alekjov1234

Староседелец
3 август 2012
138
48
1,028
Да седам пред компјутер со отворен прозор и да калкулирам која е веројатноста да ме удри гром, секако ако тоа го дозволуваат временските услови.
 

The_melnicanecot

Истакнат Член
16 февруари 2012
237
392
363
33
Скопје
Преку лето : да уживам на балкон на ладовина и звеж воздух.
Преку зима/есен: некое фино друштво малце мезе потпечено на шпорет или некој топол напиток и длабока дискусија.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,574
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Ако е наутро, да појадувам, пијам кафе покрај прозор и да набљудувам.
Ако е на пладне, да гледам телевизија, да играм шах или некоја друштвена игра со блиските.
Ако е попладне на квечерина, да разменуваме телесни течности со партнерката или да читам книга.
Ако е навечер или во ноќта, да се гушкаме голи у кревет, примопредаја на телесните течности, па на спиење свртени у лажичка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dolphine

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Ако не е многу силен дождот сакам да шетам и да осеќам како капките ме студенкаат по грбот и рацете. :sram
А ако е големо невреме обожавам да лежам и да уживам во истото.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur